Křty časopisů Semestr psychologie se tradičně pojí s večírkem, který se však letos po dlouhé době přesouvá na univerzitní půdu. Pro setkání si redakční rada vybrala studentskou místnost dOUpě, umístěnou v přízemí Welcome Centre Ostravské univerzity na Mlýnské ulici. Večírek bude začínat v 18 hodin.

„Budeme rádi, když dorazíte hned na začátek, jen tak nepřijdete o svůj welcome drink a zároveň budete mít spoustu času pro doprovodný program, který jsme pro vás připravili. Akce potrvá až do půl jedenácté večer, nebráníme se ani neformálnímu pokračování mimo univerzitu,“ doplňuje základní informace šéfredaktorka časopisu Kristýna Elli Kašparová. Svoji otevírací dobu prodloužila i studentská kavárna Ouško, kde můžete v průběhu večera ochutnat třeba všechny univerzitní limonády. Když přijde na věc, za barem se najde i něco ostřejšího nebo něco k snědku.

V rámci programu se kromě klasického úvodního slova dočkáte i několika předem připravených aktivit, jež udělají z večera nezapomenutelný zážitek. S platformou Kahoot! potrénujete vaše znalosti, pobavíte se a zároveň naučíte něco nového. Na pomoc s programem přizval Semestr psychologie i umělou inteligenci, ta pomůže při aktivitě inspirované Rorschachovým testem. A v neposlední řadě se můžete těšit do samoobslužného tematického fotokoutku.

Semestr psychologie je časopis studentů a absolventů Katedry psychologie Filozofické fakulty Ostravské univerzity, který buduje povědomí a zvyšuje informovanost o aktuálních psychologických tématech jak mezi studenty a pedagogy na akademické půdě, tak mezi širokou veřejností. Časopis vychází dvakrát ročně.

Teď, když už víte, jak skvělý večer členové studentské organizace připravili, nezbývá než si koupit svoji vstupenku. Načtěte tento QR kód, do poznámky uveďte vaše jméno a počet vstupenek, jež si přejete zakoupit. Více informací můžete získat také prostřednictvím spolkového Instagramu. Vstupenka obsahuje tištěné, už čtrnácté, vydání časopisu, bonusovou přílohu věnující se společensky rozporuplnému tématu, welcome drink a drobné občerstvení.

Pokud se rozhodnete akce zúčastnit, redakce má na vás jednu malou prosbu – tou vám možná ušetří pár nerozhodných chvil u šatní skříně. Věděli jste, že je modrá barva spojována s pocitem klidu? Nebo dokonce to, že když ji zachytí mozek, může pomoct snížit krevní tlak a srdeční frekvenci? Právě díky tomu modrá barva napomáhá ke kvalitnímu spánku. Rozhodně vás nechceme uspat, proto postačí, když ve svém šatníku najdete jen jeden modrý kus, který si vezmete. Na fotkách nám to bude společně ladit.

Dress code, doprovodný program, místo, čas i info o vstupenkách máte. Co víc? Těšíme se osobně v úterý 23. dubna ve studentské místnosti dOUpě, startujeme v podvečer v šest. „Váš zájem a krásné ohlasy jsou pro nás nejen zdrojem inspirace, ale také hnací silou, která nám umožňuje Semestr psychologie dále rozvíjet. Vaše odezvy nám ukazují, že naše úsilí přinášet kvalitní obsah má smysl, a to nás naplňuje další motivací a upřímnou radostí. Děkujeme!“ doplňuje za celou redakci Kristýna.