Čtyřnotová opera aneb Cesta do hlubin pěvcovy duše

Autor: , 8. 2. 2019

Srdečně vás zveme na premiéru představení Čtyřnotová opera, jež ve čtvrtek 14. února ovládne scénu zbrusu nového Divadla „12“. Nenechte se ochudit o skvostnou podívanou, na jejíž přípravě se podílelo Národní divadlo moravskoslezské a Fakulta umění!

Premiéra pilotní inscenace Čtyřnotová opera, jež se zrodila z intenzivní spolupráce Národního divadla moravskoslezského a Fakulty umění Ostravské univerzity, se blíží mílovými kroky. Na prknech, co znamenají svět, se představí i naši talentovaní studenti, kteří jsou součástí nově vzniklé Operní akademie Ostrava (OAO). Cílem tohoto mimořádného projektu, který u nás zatím nemá obdoby, je rozšířit působnost již existujícího studentského Operního studia FU OU a sladit jeho činnost s repertoárem operního souboru NDM. Nadějní pěvci a instrumentalisté tak dostanou jedinečnou možnost získat jevištní praxi a rozvíjet svůj potenciál ve vysoce profesionálním prostředí. Představení uvedené v rámci Operní akademie Ostrava budou moci diváci shlédnout buďto v podání studentů Fakulty umění, či v alternaci již profesionálních členů souboru NDM.

Unikátní spolupráce NDM a FU OU už nese první plody! Věřte, že Čtyřnotová opera, unikátní počin Toma Johnsona z roku 1972, je vskutku výjimečným zážitkem. Přijďte nahlédnout pod pokličku operní inscenace a zjistěte, co se honí hlavou mistrům opery. Ba co více, během celého představení zazní pouhé čtyři tóny – A, B, D, E. Myslíte si, že je to nemožné? Přesvědčte se na vlastní oči, jak si s tím naši ostravští umělci pod taktovkou režiséra Juraje Čiernika poradili. Na premiéru se  můžete těšit už 14. února 2019 v 19.00 v Divadle „12“!

Studentská představení můžete shlédnout v následující dny:

10. a 23. března 2019

5. a 16. dubna 2019, a to vždy v 19.00Divadle „12“

Více informací naleznete zde.