V OUshopu – Univerzitním obchodu a knihkupectví, ačkoliv k tomu jeho název navádí, rozhodně nenajdete pouze skripta, slovníky a odbornou literaturu. Police a regály s pečlivě uspořádanými knihami totiž nabízí širokou nabídku třeba současné poezie, beletrie či dětské literatury. Úzká spolupráce s Nakladatelstvím Academia přináší čerstvé novinky i čtenáři prověřené bestsellery taky z tohoto nakladatelství.

„Vůně nové knihy je dle mého názoru zcela nenahraditelná. A v naší prodejně se těchto unikátních vůní mísí na tisíce,“ popisuje atmosféru OUshopu jeho vedoucí Markéta Slivková. Dodává, že v prodejně jsou vždy připraveni poradit zkušení knihkupci, kteří nabídku dobře znají.

Sedmý díl Čtenářského OUkénka: Jaké knihy si nenechat ujít v OUshopu?

Hledáte dárek pro dědečka? Čeká vás zkouška z anatomie? Vybíráte čtení na dovolenou k moři? Anebo vám třeba přijede na návštěvu zvídavá neteř? Všechny tyto situace můžete snadno vyřešit koupí té správné knihy právě v OUshopu.

Nabídka je tedy široká, jak se v ní zorientovat? Pokud vás nebaví bloumat po prodejně, jděte do ní na jistotu! Na stránkách OU@live vám přinášíme tipy na zajímavé literární kousky – neznámé i známé, naprosto unikátní i rozšířené, odborné i románové, knihy těžké i lehké, ať již obsahem či gramáží. Zkrátka tipy na knihy, které by za žádnou cenu neměly uniknout vaší pozornosti. Tak neváhejte, pohodlně se posaďte a pomaličku pootevřete 8. díl Čtenářského OUkénka.

Ilja Sin: Libido

Román Libido současného běloruského spisovatele Illji Sina oceněný prestižní literární cenou Jerzyho Giedroyce za nejlepší prozaickou knihu roku vydalo nakladatelství Pavel Mervart v překladu básníka a spisovatele Maxe Ščura.

„Libido se odehrává v blíže neurčeném postsovětském městě v době válečného konfliktu, jehož předobrazem se stala válka na východě Ukrajiny probíhající od roku 2014. Do města se přestěhuje bývalá sexuální pracovnice Marie, jejíž někdejší povolání je ohroženo nejnovějšími technologiemi, které stále víc odcizují člověka i těm posledním zbytkům lidskosti v něm. Marie sní o tom, že potká milovaného muže („toho Druhého“) a začne svůj život od nuly, ale démoni její minulosti i všední hrůzy současnosti jí v tom neustále brání. Lze vůbec najít cestu ven ze zoufalství, apatie a všudypřítomné destrukce?“

Markéta Poskočilová: Jevy na nebi (omalovánky)

Máte zálibu v malování a historii? Objevte unikátní česko-anglické edukační omalovánky od písařky, malířky a historičky Markéty Poskočilové, které obsahují 27 středověkých souhvězdí z roku 1488. Každý obrázek je doplněn příběhem o nebeských jevech jako Orion, Andromeda či Kassiopeia. Ponořte se do fascinujících příběhů antických mýtů.

„Edukační omalovánky tvořené tradičními vyobrazeními souhvězdí Dřevořezy pochází z Germanikova latinského překladu práce Jevy na nebi od Aráta ze Solů vydaného v roce 1488 v Benátkách v rámci souborného díla. Zjistíte, jak si lidé v období středověku představovali nebeské jevy a jaký mytologický příběh jednotlivá souhvězdí provází. Povídání přibližuje jednu z mnoha verzí příběhu vzniku nebeských jevů. Pokud vás zaujmou osudy Hérakla, Persea nebo Oriona, můžete sáhnout po některé z knih uvedených na konci omalovánek. Omalovánky jsou dvojjazyčné v češtině a angličtině a mají 28 vyobrazení a příběhů.“

Vít Horák: Agent na chodníku

Nová kniha z produkce Filozofické fakulty OU Agent na chodníku sociologa Víta Horáka z Katedry sociologie je věnována teorii britského sociologa Anthonyho Giddense. Kniha vychází ve spolupráci s Centrem pro studium demokracie a kultury.

„Na základě sociologie Anthony Giddense hledám novou perspektivu pro porozumění současnosti. Ukazuji, že současný řád má svébytnou podobu. Není založen na regulaci jednání. Vychází spíše z rozvoje lidských možností, který jej činí závislým na technických prostředcích a infrastruktuře. Nový řád je založen na hranicích jiného typu, ne už na hranicích vertikálních – zdech vymezujících povolené a zakázané, nýbrž hranicích horizontálních – silnicích a dalších spojích, které člověka uzavírají v infrastrukturní síti a vymezují vůči okolnímu prostředí.“

Víte, že studenti a zaměstnanci mají v OUshopu slevu 15 %? Nebo že v OUshopu nově uplatníte 15% slevu s kartou Klubu Academia? Veškeré slevy platí pouze na nezlevněné knihy.