Jednotlivé vstupy akademiků a studentů moderovali Adam Motyka a Tereza Čapandová. Vyvrcholením celé akce byl imatrikulační slib nových studentů. Prváci měli možnost seznámit se s děkanem fakulty, garanty studijních programů, studenty z vyšších ročníků. Živo bylo ve stánku Erasmus+ pro zahraniční studenty, kteří se taktéž imatrikulace zúčastnili. Zájem byl i o Poradenské centrum OUUNIS. Nejoblíbenějším byl stánek s ochutnávkou kávy, kde prváci vybírali fakultní kávu. V průběhu imatrikulace se konala soutěž o nejlepší sdílenou fotku na Instagramu PdF – studenti kreativně pózovali s novými plackami PdF OU připnutými na oblečení. Celou akci doprovázel DJ Radek Slaný, který roztančil nejen zahraniční studenty.