Collegium Carpathicum: FF OU hostí ukrajinského etnologa Petro Kostiuczoka

Autor: , 4. 5. 2019

Doc. Kostiuczok z Univerzity Vasyla Stefanyka v Ivanofrankivsku vystoupí ve čtvrtek 9. května v 10.50 v DM 301, Reální 5, s přednáškou na téma „Moderní migrace: ukrajinské výzvy“.

Petro Kostiuczok vystudoval, dále se kvalifikoval a také nyní vyučuje na Ústavu historie a politologie Předkarpatské univerzity Vasyla Stefanyka v ukrajinském Ivanofrankivsku. Soustředí se na výzkumná témata z oblasti etnologie, politologie a sociální a politické antropologie, zejména se věnuje výzkumu etnických menšin a jejich integrace, analýze etnické a národní identity a dějinám střední a jihovýchodní Evropy. Přednáší etnologii, historii etnických menšin a etnopsychologii.

Na Filozofické fakultě Ostravské univerzity vystoupí doc. Kostiuczok s přednáškou v ruském jazyce.

Renáta Tomášková, Centrum mezinárodní spolupráce OU