Chemická laboratoř Přírodovědecké fakulty se v adventním čase mění v kouzelnické kolbiště Bradavické školy. Tým studentů pod vedením RNDr. Kateřiny Trčkové, PhD. nabídl školákům akční výlet do světa Harryho Pottera (3. 12. od 9.00, 4. 12. a 12. 12. od 14.00).
„Byl to nápad studentů, kteří se do přípravy zapojili úplně všichni. Tradičně jsme se snažili dát dohromady příběh, který doprovázíme různými pokusy. Všechno se přitom snažíme sladit a napasovat do toho děje. Takže tiskneme na 3D tiskárně, vyrábíme kouzelnický klobouk nebo formičky na vykrajování perníků pro znaky kolejí školy v Bradavicích,“ říká RNDr. Kateřina Trčková, PhD.
Sedm studentů druhého ročníku navazujícího magisterského studia se tak v rámci scénáře vžilo do rolí učitelů i studentů známých z příběhů o Harrym Potterovi. Například prvňáci z klimkovické základní školy po některých jejich kouzlech s chemikáliemi hromadně tleskali a ti, kteří se stali porotci nadšeně zvedali nad hlavu cedulky s vysokými známkami. Když souboj kouzelníků završil hromadný dětský zpěv písně Mik, Miku, Mikuláš budoucí učitelé chemie stáli spokojeně před klimkovickými školáky.
O oblibě mikulášských besídek katedry chemie svědčí i velký zájem škol. I když letos naplánovala hned 3 představení pro školáky z Ostravy a okolí, kapacity už jsou beznadějně plné. Zájemci z dalších škol tak mohou alespoň shlédnout záznam na facebooku Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a doufat, že se na ně dostane třeba v příštím roce. „Mají možnost nám napsat e-mail a budeme s jejich přáním pracovat třeba v rámci přípravy další besídky na rok 2020,“ uzavírá RNDr. Kateřina Trčková, PhD.