Jedinečná akce v rámci Světového dne ústního zdraví se bude konat v neděli 24. března v Dolní oblasti Vítkovic. Jejím spoluorganizátorem je i Lékařská fakulta Ostravské univerzity, na které od loňského podzimu studují také budoucí stomatologové.

Akce ke Světovému dni ústního zdraví je určena nejen rodinám s dětmi, pro něž bude nachystán bohatý program a worskshopy zaměřené na to, jak pečovat o svůj chrup, ale také široké veřejnosti.

Studentka stomatologie Karolína Ptáčková: Překvapilo mě, jak brzy jsme začali s praktickou výukou

Návštěvníci se mohou těšit na praktické ukázky péče o chrup, interaktivní hry, zajímavé workshopy i přednášky. Chybět nebude například pohádkové představení o Vincentovi, který miloval sladkosti, nebo dětská diskotéka se zubními písničkami. Institut Zdraví s úsměvem pro změnu nabídne kontrolní vyšetření chrupu s pomocí Diagnocamu a Oblastní stomatologická komora zase rodinám s malými dětmi ukáže, jak lze zábavnou formou pečovat o svůj chrup s pomocí zubní nitě a mezizubních kartáčků. Součástí akce budou i další zajímavá stanoviště zaměřena na zdravý životní styl.

Zajímá vás, co se zubní sklovinou dokáže udělat coca-cola? To a mnohem více se dozvíte v neděli 24. března od 11.00 hodin v Dolní oblasti Vítkovic.