Centrum PANT: Únorový program

Autor: , 31. 1. 2017

V centru Ostravy vznikl nový prostor, který se má stát svobodným diskuzním fórem. Odkud se vzal polský katolicismus? A jak se žije českým a slovenským židům v Izraeli? To jsou jen některé z únorových témat.


Centrum PANT: nový kulturní a vzdělávací prostor přímo v centru Ostravy

Nedávno jsme na OU@LIVE informovali o tom, že na crowdfundingovém portálu HitHit.com můžete podpořit vznik kulturního a vzdělávacího centra PANT v centru Ostravy. Akce se vyvedla a na rohu ulice Nádražní a Čs. Legií už nyní můžete zajít do kavárny spojené se společenským prostorem, který je otevřený široké veřejnosti.

„Chceme vytvořit veřejný prostor otevřený všem názorům a pohledům respektujícím svobody a demokratické hodnoty. Našim cílem není shoda, ale naslouchání, poznání, vnímání a porozumění. Chceme vytvořit prostor, kde různé pohledy budou vítány. Jen tak můžeme vytvořit svobodnou a sebevědomou společnost,“ píše se na webu centra PANT v Ostravě.

Centrum PANT zřizuje sdružení PANT, které mimo jiné provozuje i oblíbený web modernidejiny.cz a znáte jej možná i z Colours of Ostrava pod hlavičkou Voices of Freedom Stage. A protože projekty tohoto sdružení velmi silně rezonují s cíli Ostravské univerzity, rádi s vámi sdílíme program centra PANT na únor 2017. Nabízí velmi zajímavá témata – od původu polského katolicizmu až po život českých a slovenských židů v Izraeli.

Srdečně vás zveme do tohoto zbrusu nového prostoru s výbornou kávou, příjemným posezením a sofistikovaným programem.

Související články: