Jedinečná možnost vyměnit věci, které už nepotřebujete, za něco, co se vám hodí – tak fungují takzvané swapy. A právě jeden takový, uspořádaný navíc pro dobrou věc, se bude konat 14. června na Lékařské fakultě OU.

Tato akce již podruhé tento rok podpoří parasportovce plavce Jakuba Vaňka, v současné době držitele 11 národních rekordů v kategorii nejmladší žáci, 9 národních rekordů v kategorii žáci a jednoho národního rekordu v kategorii OPEN (bez rozdílu věku).

Swap se bude konat 14. června od 15 do 18 hodin na Lékařské fakultě OU v budově ZY, učebna 101. Pokud přinesete věci ke swapování, vstupné je ve výši 100 korun, pokud nic na výměnu nemáte, vstupné vás bude stát 200 korun. Pokud zrovna nemáte možnost dorazit, sbírku můžete podpořit zasláním finančního příspěvku – QR kód najdete na plakátu níže.

A jak to vlastně funguje? Nejprve provětráte svůj domov a pak přinesete všechno, co je v dobrém stavu. Věci budou umístěny do oběhu a všichni účastníci si je budou moci prohlédnout, vybrat a odnést. Vy si naopak můžete vzít to, co vám dobře padne a líbí se vám. Tak získáte „nové“, a to, co už nechcete, si najde zase cestu k dalšímu majiteli – takže je to výhra pro všechny.

Je pravděpodobné, že ne všechno, co na výměnu přinesete, najde nový domov. Aby se zbylé předměty nestaly dalším nepořádkem, po ukončení swapu je organizátoři přetřídí. Zatímco se některé věci chystají na další swapování, jiné nachází nový domov u dobročinných organizací či jsou recyklovány.