Je rozhodnuto. Do bitvy O pohár Ostravské univerzity se letos probojovalo pět škol. Poznejte každou z nich a najděte svého favorita!
Wichterlovo gymnázium v Ostravě Porubě je vítězem loňského ročníku bitvy a postoupilo tak do soutěže automaticky. Takzvaný WiGym měl v bitvě své zastoupení již od prvního ročníku, podaří se letos zelenému týmu obhájit výkony svých předchůdců a udržet tak pohár na půdě školy ještě o další rok?
Matiční gymnázium Ostrava je dalším ostříleným bardem bitvy, který zvítězil v prvím ročníku (2016). Hlavní misí červeného týmu je proto získat pohár zpět od zelených. Snadné to ale nebude, konkurence je letos veliká.
Jazykové gymnázium Pavla Tigrida je dalším zkušeným gladiátorem bitvy, který se stal pověstný svou modrou fanouškovskou základnou. Zatím na vítězství ale nedosáhl. Bude letošní tým tou osudovou šestkou, která JazGymu zajistí slávu?
Gymnázium EDUCAnet Ostrava má také za sebou již dva ročníky bitvy ve žluté barvě, zatím bez úspěchu, ale zkušenosti se počítají. Pomohou k tomu, aby letos pohár putoval na novou školu?
Gymnázium a SOŠ Frýdek-Místek je statečným nováčkem bitvy a zároveň první mimoostravskou školou v bitvě. Do souboje jde pod fialovou barvou sice bez zkušeností, ale zato s velkým odhodláním, které je stejně důležité.

>>více o bitvě najdete pod videem

Těchto pět škol se utká 28. června 2018 od 12 hodin na Masarykově náměstí v centru Ostravy v legendární bitvě O pohár Ostravské univerzity. Soutěžit budou ve třech disciplínách, které prověří nejen jejich vědomosti, ale také kreativního ducha a sportovní nadání. Ve hře jsou ceny za celkem více než 130 tisíc korun od partnerů bitvy (viz níže) a také originální putovní pohár, který pro tuto bitvu připravili na míru studenti Fakulty umění Ostravské univerzity.
Přijďte fandit svým favoritům! Výsledky totiž neovlivní jen výkony šestice studentů, kteří budou svou školu reprezentovat, ale také výkony jejich fanoušků zbarvených do barvy školy, jejich aktivita i vybavení transparenty, pompony, řehtačkami, megafony a podobně.
Sledujte, jak se fanouškovské základny vyvíjejí na sociálních sítích: na facebookové události bitvy 2018 najdete ty nejaktuálnější informace i fotky, jak se fanoušci připravují.
Okolo 15 hodin proběhne vyhlášení výsledků a předání cen a happening Jsme Ostravská! bude pokračovat kulturním programem. Vystoupí zpěvačka Elis, kapely Hard to Frame a N.O.H.A. a divadelní spolky ALLIMP a ImPéčko, které si to dokonce rozdají v improvizační battle. Více o happeningu najdete na www.jsmeostravska.cz.

Těšíme se na vás 28. června 2018 na Masarykově náměstí!

Děkujeme partnerům akce!

Děkujeme i dalším partnerům akce: