Akce plná sportu a zábavy, ParaSport festival, se bude letos historicky poprvé konat v moderním zázemí City Campusu OU, a to přímo v úzké spolupráci s Ostravskou univerzitou. Po oba dny, tedy  24. a 25. června, nabídne festival program studentům středních a základních školy. Návštěvníky z řad veřejnosti přivítá v úterý 25. června mezi 14. a 20. hodinou. Další program je připraven pro studenty středních škol.

Návštěvníci si vyzkouší para hokej, para basketbal, volejbal sedících, para florbal, mobilitu se slepeckou holí, různé vědecké i zábavné workshopy a mnoho dalších aktivit, které interaktivní formou přiblíží běžný i sportovní život lidí s handicapem. Připraveny budou také zajímavé talkshow s významnými osobami českého sportu, dětský koutek, lodičky na řece Ostravici, energická hudba i něco dobrého k snědku.

• V pondělí 24. června je akce neveřejná, tedy pouze pro registrované základní školy. Školy se z kapacitních důvodů hlásí na čas od 9:00 až 11:00 hodin nebo 11:00 až 13:00 hodin.
  • V úterý 25. června je ParaSport Festival od 9:00 do 14:00 určen registrovaným středním školám. Školy se registrují přímo na kontakt uvedený na webu ParaSport festivalu.
  • V úterý 25. června od 14:00 do 20:00 hodin je akce veřejná pro všechny zájemce.
  • Zároveň s ParaSport festivalem se bude 25. června od 10:30 v City Campusu OU konat soutěž středních škol – bitva O pohár Ostravské univerzity.

Bitva O pohár Ostravské univerzity

Velkolepá soutěžní show, ve které se utkají studenti středních škol z Moravskoslezského kraje a jeho okolí, zaplní City Campus OU a vytvoří neskutečnou atmosféru, se letos bude konat 25. června. V bitvě O pohár Ostravské univerzity potí studenti krev pro slávu, čest a prestiž své střední. Jen několik týmů se jich probojuje do finále, to se letos bude konat na podiu právě při ParaSport festivalu v City Campusu OU. Středoškoláci mají příležitost nejen proslavit svou školu, ale také získat hodnotné ceny.

Fotogalerie z loňského roku: Zlatý hattrick v bitvě O pohár Ostravské univerzity!

V Bitvě O pohár Ostravské univerzity ale není nic zadarmo. Soutěžící musejí prokázat bystrost i své vědomosti, všeobecný přehled a taky kreativní myšlení či fyzickou zdatnost. A proto mají v obecenstvu stovky fanoušků, kteří jim nejen fandí, ale mohou taky výrazně pomoct – třeba tím, že seženou originální rekvizity.