Díky společnému projektu BIG STEP se můžeš zdarma hlásit na dvoudenní workshop a podívat se, jak to funguje ve velkých firmách a co tě může potkat v budoucím zaměstnání. BIG STEP tě připraví na praxi, seznámí tě s projektovým managementem a s procesy plánování v institucích nejrůznějšího zaměření. Do projektu se společně s Ostravskou univerzitou zapojili firma OKIN BPS, MonetyVšeobecná zdravotní pojišťovna, kteří jsou připraveni předat ti cenné rady a zkušenosti. Neváhej s přihláškou, neboť kapacita je omezená.
Kdy a jak se přihlásit
Zájemci o dvoudenní workshop se mohou hlásit až do 2. 11., ale platí staré dobré, čím dřív, tím líp. Workshopy na sebe navazují, proto je nutné přihlásit se na oba dva dny.
Začínáme ve středu 14. 11. na Ostravské univerzitě od 9 hodin ve Welcome centru v budově G na Mlýnské ulici. Program pak pokračuje další den 15. 11. a končí v 17 hodin v OKIN BPS. Všechny účastníky však čeká ještě neformální networking, který potrvá do nočních hodin.
Workshop je určen všem studentům vysokých škol, kteří jsou otevření novým zážitkům, chtějí si vyzkoušet své nápady a nebojí se používat fantazii.
Přihlásit se můžeš už nyní přes kalendář Aliance pro mladé.
A co tě konkrétně v jednotlivých firmách čeká?
V OKIN BPS si budeš moct vyzkoušet, jaké je být součástí týmu, který se podílí na zlepšování procesů. Ne nadarmo se říká, že nejlepší metodou je “learning by doing”, a přesně na to se zaměříme u nás. Ukážeme ti, jak v praxi funguje metodologie Lean Six Sigma, jakých nástrojů nejčastěji využívá, a budeš si moct vyzkoušet, jak se mapuje proces, navrhují a implementují zlepšení a v neposlední řadě se ověřuje, zda tato zlepšení opravdu fungují.
Na „OSTRAVSKÉ“ ti ukážeme, že i na akademické půdě se využívají nástroje strategického řízení, které si možná spojuješ spíše s komerčním sektorem. Zjistíš, co má s projektovým managementem společného pan Disney – zakladatel legendárního filmového studia. Ukážeme ti, že projektové řízení můžeš využít v pracovním i osobním životě. Zkusíš si sestavit vlastní plán projektu a obhájit jej před kolegy. Získáš řadu zajímavých tipů pro jeho úspěšnou realizaci. Každý projekt je originál, tak vypusť svého kreativního džina z láhve.
VZP ČR je zodpovědná za rozdělení 171,5 miliard Kč ze zdravotního pojištění a poskytování služeb pro téměř 6 milionů klientů. Taková zodpovědnost vyžaduje robustní informační systém postavený na moderních technologiích provozovaný na stovkách virtuálních a fyzických serverů ve dvou datacentrech. Přijď si popovídat s našimi projektovými manažery o výzvách, kterým musí denně čelit v našem IT, a vyzkoušet si pod jejich vedením, jak prakticky probíhá řízení projektů v prostředí VZP ČR.
Moneta – Chtěl by ses dozvědět, jakým způsobem se řídí projekty v bankovnictví? Na workshopu v MONETA Money Bank budeš mít možnost nahlídnout pod pokličku projektového řízení naší společnosti. V rámci her si vyzkoušíš na vlastní kůži, jak funguje klasický způsob projektového řízení a také v současnosti stále populárnější agilní přístup k řešení projektů. Tím vším tě provedou naši projekťáci, kteří se s tebou rádi podělí o vlastní zkušenosti.