Ve středu 22. listopadu v 19 hodin v hale Tatran vypukne již třetí basketbalové derby mezi Ostravskou univerzitou a VŠB-TUO. Přijďte si vychutnat tuto jedinečnou akci plnou krásného a rychlého basketbalu a také velkou show s benefičním podtextem doprovázenou soutěžemi o hodnotné ceny.

Ambice letošního výběru trenéra Ostravské univerzity Miroslava Pacuta jsou velké, na cestě za výhrou však stojí rivalové z VŠB-TUO. „Abychom mohli pohlížet na vytoužené Final4, které se bude konat na začátku května právě u nás v City Campusu, je třeba zvládnout i tolik vyhrocené derby, kde není předem nic jasné,“ říká student, organizátor a hráč týmu Ostravské univerzity Nikolas Hanák.

Organizátoři nezahálí, připravují pro studenty obou univerzit bohatý program o hodnotné ceny a slibují ještě lepší atmosféru než posledně. Hala bude rozdělena na dvě poloviny, stranu Ostravské a stranu VŠB-TUO, aby se bitva z hřiště přenesla i na tribuny. Nově budou mít fanoušci k dispozici takzvané „tleskačky“ s logem své školy, které také budou hrát svou roli v jedné ze soutěží. Studenti navíc budou mít možnost zahrát si o hlavní cenu – tou bude auto na semestr od společnosti Auto HELLER.

Celá akce bude mít rovněž benefiční podtext, společně se budou vybírat peníze na syna známého basketbalového trenéra Patrika Smažáka, Tomáše. Tomáš trpí od narození Juvelijní nefronoftizou, což je onemocnění ledvin, má za sebou už několik transplantací a my, organizátoři akce, bychom mu touto cestou společně s hráči a studenty chtěli pomoci na cestě k normálnímu životu.