Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Není to rok tvého života, ale celý tvůj život v jednom roce,“ říkají často ti, kteří zažili Erasmus. Pokud jim nevěříte, zkuste si to nanečisto přímo v Ostravě, protože právě tady je život zahraničních studentů velmi bohatý. A vy toho můžete být součástí.
O volný čas zahraničních studentů je totiž dobře postaráno jejich českými kolegy z International Student Club OU (takzvané _isc) – tito studenti Ostravské univerzity jim pomáhají po příjezdu se zorientovat ve městě, kultuře i na univerzitě a během semestru jim dělají „parťáky“.
Pokud i vás láká jít zapařit se Španěly, nechat se pozvat na bohatou tureckou snídani nebo oslavit irský svátek St. Patrick´s Day, začněte si všímat hranatých panáčků, _podtržítek a triček cyanové barvy. Právě ty značí blízkost zahraničních studentů – jsou to totiž znamení lidí z _isc.
„Jsme ti, kteří dělají cizincům Erasmus v Ostravě výjimečný. Připravujeme akce, jako jsou výlety po okolí i do zahraničí, oblíbená setkání Nation4Nation, na kterých se jednotlivé země představují (včetně ochutnávek jejich tradičních pokrmů a nápojů!), pořádáme party, lyžovačky i sportovní akce,“ vysvětluje členka _isc Andrea Pěchová.
Máte-li chuť zjistit, jak to v tomhle doslova jiném světě vypadá, dorazte například 10. února na _czech national evening – tedy první z večerů Nation4Nation, na kterém Češi představí cizincům naši kulturu i kuchyni. Loni jste při této příležitosti například mohli vidět partu Španělů, jak tancují na českou klasiku „měla babka čtyři jabka“.
Uvidíte sami, jestli je to život podle vašeho gusta. A pokud ano, máte možnost se zapojit i přímo do organizace všemožných aktivit klubu _isc. To vás nestojí více než váš volný čas a pozor, je to dokonce investice! Nasbíráte kontakty po celé Evropě a v létě nebudete vědět, kam dřív jet na dovolenou zdarma. A kromě toho, pokud vás svět kolem zahraničních studentů nadchne, máte možnost podílet se na vedení organizace a získávat cenné managementové zkušenosti. _isc totiž není jen ostravský klub studentů, ale je součástí mezinárodní sítě ESN, která zaštiťuje zahraniční studenty po celém světě.
Přijďte na jednu z akcí, které _isc v tomto semestru pořádá. Seznam již naplánovaných akcí naleznete níže, další však vznikají každým dnem, sledujte proto _isc na facebooku nebo na webových stránkách.

Nadcházející akce _isc
10. 2. 2016 Czech national evening
12. 2. 2016 Laser tag
14. 2. 2016 Vítkovice tour
24. 2. 2016 Pub crawl
5. 3. 2016 Skiing trip
7. 3., 12. 4., 13. 5. 2016 Nation4Nation
17. 3. 2016 St. Paddy party
23. 4. 2016 Trip to Radegast
6. – 8. 5. 2016 Wine cellar trip