Jedinečnou šanci si pro studenty Ostravské připravilo Poradenské centrum. Navázalo spolupráci se třemi renomovanými společnostmi, které nabídnou studentům zajímavé workshopy. Google, IBM nebo Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vám tak předají něco ze svého know-how, což je nabídka, jež nejde odmítnout.

Akademie ICRC Tě dostane ke špičkové vědě aneb Cesta ze školy až k léčbě Alzheimerovy choroby, tak se jmenuje první workshop a jeho název je zkrátka všeříkající. Bude se konat online 12. října pod taktovkou Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, kterou jistě znáte z loňského Kariérního dne. A co je to vůbec ICRC? Jde o mezinárodní centrum klinického výzkumu založené s cílem testovat a převádět klinické poznatky do základního výzkumu a základní výzkum pak do klinické praxe. Přestože je workshop primárně určen pro studenty Lékařské fakulty, není to podmínka pro účast. Akci povede absolventka Akademie ICRC a studentka 2. lékařské fakulty UK Soňa Hudecová, která vám řekne něco o léčbě Alzheimerovy choroby i o akademii samotné.

Nebojíte se výzev? Chcete rozvíjet svou kreativitu a inovativního ducha, ale nevíte jak? Myslíte si, že máte dobrý podnikatelský nápad, ale nevíte, jak ho vyzkoušet? Pak se rozhodně zúčastněte workshopu Kreativní myšlení – Grow with Google, který se bude konat online 19. října od 10 do 15 hodin. Osvojíte si tři důležitá umění – empatických rozhovorů, brainstormingu a prototypování – a seznámíte se s nástroji a metodami, které používá Google k vývoji svých inovativních produktů a nápadů. A od koho jiného byste se takové dovednosti chtěli učit?

A to není všechno – ještě jedna legendární společnost si pro vás připravila workshop! Jak vytvořit a představit působivou prezentaci se naučíte na online workshopu pořádaném společností IBM. Zlepšíte si své celkové prezentační schopnosti, včetně komunikačních a powerpointových dovedností. Workshop povedou v anglickém jazyce zahraniční lektoři 18. listopadu, a to exkluzivně pouze pro studenty Ostravské.

Anotace ke všem workshopům najdete na kariérním portále JobTeaser, na stejném místě se k workshopům můžete také přihlašovat. O portále jsme psali nedávno, více informací najdete tady.

Tak co, chcete se rozvíjet a vzdělávat s lektory ze špičkových firem?

S řadou společností, se kterou univerzita spolupracuje, se setkáte také na Kariérním dni – ten pro vás Poradenské centrum letos chystá na 22. a 23. března. První den proběhne v online formě, ten druhý se ale všichni osobně potkáme na Přírodovědecké fakultě na Chittussiho ulici. Na programu budou zajímaví speakeři, s odborníky si můžete projít vaše životopisy nebo vyzkoušet pohovory nanečisto. Připravena bude také kariérní diagnostika nebo testy jazykové úrovně.