Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Vyzkoušejte si v průběhu akce Jsme Ostravská! také workshopy. Jejich prostřednictvím vám otvíráme brány Ostravské univerzity, abyste na vlastní kůži okusili, co umí naši studenti a o co se s vámi chtějí podělit. Zároveň získejte informace o každé naší fakultě, kde na vás čekají vědomostní kvízy o ceny (tužka, NickNack a NickNack s nápojem).
A jaké workshopy pro vás chystáme? Staňte se lékařem nanečisto. Vyzkoušejte si 1. pomoc na resuscitačních figurínách, chytněte speciální jehlu a udělejte si své první chirurgické stehy. A protože si uvědomujeme, že zdraví je velmi podstatné, doporučujeme přeměřit si u našich mladých mediků tlak nebo se poptat na prevenci pro stáří. Tuto část programu si pro vás nachystali studenti ze spolku IFMSA.
Víte, co jíte? Téma nejen v posledních dnech otřásá zaběhlými jídelníčky mnohých lidí. Zajímáte se o to, co jíte? Víte kolik cukru a soli obsahují různé potraviny? Stavte se za našimi Nutričními terapeuty z Lékařské fakulty, kteří vás vystaví zajímavým otázkám a objasní vám některé skutečnosti o jídle. Pro ty nejmenší si nachystali omalovánky a křížovky.
Pokud si chcete kromě dobrého zdraví a fíglů, jak ho mít lepší, odnést také něco hmotného, doporučujeme kreativní workshop pod vedením studentek z Fakulty umění. K dispozici dostanete nepotištěné plátěné tašky a bude zcela na vás, co s nimi provedete. Zvolíte si barvení tašky pomocí balónků naplněných barvou? Případně rádi kreslíte a raději byste preferovali tuhle formu? Nebo nejste moc kreativní, zruční a raději využijete některé z předchystaných šablon? Nic z toho není problém. Stačí jen přijít a studentky vás nasměrují cestou, která bude právě pro vás tou nejzábavnější.
Z trochu jiného soudku je pak program chemiků z Přírodovědecké fakulty. Může být chemik detektivem? No jasně! Rozluštěte tajné písmo, najděte otisky prstů a odhalte pachatele. Jako další si pro vás chemici s probíhajícím oslavám 100. výročí přichystali pexeso, hádanky a doplňovačky, které se vztahují k významným českým chemikům.
Samotné výročí sto let přímo zavání historií, proto je na místě podívat se na ni i očima historiků. Ti naši z Filozofické fakulty si pro vás přichystali zábavný historický kvíz spojený s výročím. Těšte se na historická fakta, která jste možná nevěděli!
Jsme Ostravská! startuje na Masarykově náměstí ve 12:00 Bitvou o pohár Ostravské univerzity a pokračuje kulturním programem. A i vy byste u toho měli být. Malí, mladí, starší – jsme na náměstí pro každého!