Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Včera odpoledne se v HUBu Ostrava konalo další setkání studentských organizací, tentokrát iniciované Studentskou komorou Akademického senátu Ostravské univerzity. Snahy ostravských studentů prohloubit spolupráci nejen mezi organizacemi na jedné univerzitě, ale napříč oběma univerzitami v Ostravě, a tentokrát dokonce i za účasti zástupce studentské organizace ze Slezské univerzity, potvrzují, že existují důvody pro intenzivnější symbiózu univerzit.
Společné studentské centrum, o které jsme usilovali, nakonec nedopadlo úspěšně, ale jsem rád, že se rýsují další možnosti, jak zajistit pokračování těchto snah,“ řekl rektor Ostravské univerzity profesor Jan Lata na tomto setkání.
Radost z aktivity ostravských studentů vyjádřil i nový předseda Akademického senátu Ostravské univerzity RNDr. Martin Adamec. „Třeba se podaří tuto spolupráci nastartovat zespod – právě od aktivních studentů.“
Toto setkání mělo pro mnohé studenty také jiný přínos: přijelo se zde prezentovat Akademické centrum studentských aktivit (ACSA) a nabídlo své portfolio služeb, které jsou pro studenty buď zdarma, nebo za minimální poplatek – od školení a workshopů, přes právní poradenství a průzkumy v akademické oblasti, až po bezplatné zapujčení techniky na pořádané akce. Studenti se mohou registrovat na webu www.acsa.cz.
Další setkání studentských organizací, tentokrát za zcela neformální atmosféry, se bude konat 29. června 2015 od 18 hodin v areálu Minigolfu u porubských studentských kolejí. Všichni studenti se zájmem o dění na obou univerzitách jsou srdečně zváni!