Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Když oratorium Vzkříšení G. F. Händela doznělo před zhruba pěti lety na našem festivalu ve svinovském kostele, bezprostřední reakce publika byly standing ovation a řev jako na rockovém koncertě nebo fotbalovém stadionu. Lidi by měli na takový koncert vyrazit a zbavit se těch předsudků, které mají ze školy, z rodiny, z médií, nebo já nevím odkud,“ říká v rozhovoru pro OU@LIVE docent Igor Františák, zakladatel, ředitel a dramaturg festivalu, který zároveň působí jako proděkan pro umění a vnější vztahy na Fakultě umění Ostravské univerzity.
Svatováclavský hudební festival je putovní festival vážné hudby, který do Moravskoslezského kraje každý rok přináší světovou hudební špičku ve svém oboru. A jedinečný je právě místem svého konání – jednotlivé koncerty se odehrávají v kostelech v Ostravě i v těch nejmenších obcích v kraji.
Ostravská univerzita spolu s festivalem pro vás připravila soutěže o vstupenky na festival: klasické facebookové „bleskovky“ (první správná odpověď vyhrává dvě vstupenky) budou zveřejněny vždy několik dní před daným koncertem. Proto sledujte facebookový profil Ostravské univerzity a soutěžte, ve hře je celkem 14 vstupenek!
Festival letos čítá rekordních 35 koncertů ve 31 kostelích a na vybrané z nich nabízí slevu 1+1 zdarma (tyto koncerty najdete v programu na webu SHF). Studenti Fakulty umění Ostravské univerzity pak mohou navštívit kterýkoli koncert za pouhých 50 Kč.
Vyrazte za netradičními zážitky a nechte se unést na vlnách vážné hudby, která, jak Igor Františák zmiňuje ve výše uvedeném rozhovoru, není vždycky tak úplně vážná