Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Ostravské studentské organizace spojily síly a připravují nový web www.pruvodcestudenta.osu.cz, který je nejen rozcestníkem pro prváky, ale také pomocníkem každého studenta Ostravské univerzity. Najdete v něm vše o tom, co je potřeba udělat nejen na začátku semestru, ale i v průběhu, užitečné rady ohledně oslovování akademiků podle titulů, důležité termíny, co dělat, když chcete vyjet do zahraničí, ale i informace o studentské Ostravě a životě v ní.
Průvodce bude rozdělen do tří částí podle toho, v jaké fázi studia se právě „nacházíte“: Bažant (noví studenti), Spáč x Rváč (již studující) a Mazák (před ukončením studia).
V sekci Bažant najdete veškeré podrobnosti o začátku studia: od zápisu a imatrikulace přes ubytování až po výběr předmětů či informace k wi-fi na OU, Portálu OU.
Rváč x Spáč obsahuje informace pro všechny „druhy“ studentů: pro ty, kteří zatím jen pasivně plují studiem, i pro ty, kteří už objevili, co všechno se dá ze studia vytěžit. Najdete zde informace o tom, „co kdo na fakultě dělá“, tipy na „céčkové předměty“, informace o stipendiích, výjezdech do zahraničí i rady co dělat, když chcete prodloužit nebo přerušit studium, když nemáte splněny předměty a podobně.
Mazák obsahuje informace o ukončení studia, státnicích, závěrečných pracích, navazujícím studiu i možnostech pro absolventy.
„V současnosti dolaďujeme poslední detaily, aby byl web co nejvíce uživatelsky přívětivý a jeho spuštění předpokládáme začátkem semestru. Průvodce studenta je dílo samotných studentů a bude praktickou příručkou pro každého studenta Ostravské univerzity, neboť na něm pracují studenti různých ročníků, všech fakult a členové mnoha studentských organizací,“ uvádí Aneta Hašková, předsedkyně Studentské komory Akademického senátu Ostravské univerzity.
Studentské organizace chystají na polovinu září také Infoschůzku pro prváky. O té vás budeme informovat na našem online živém magazínu OU@LIVE, stejně jako o spuštění tohoto webu.