Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Milí prváci!
Studenti Ostravské univerzity pro vás připravili PRŮVODCE PRVÁKA pro akademický rok 2014/2015, abyste do začátku studia skočili nejen se vší jedinečnou osobní grácií, ale i sociointelektuálním komfortem, který se před vámi na akademické půdě nově otevírá.
Průvodce prváka najdeš zde:
Průvodce prváka
V průvodci naleznete informace o tom, jak to na vaší univerzitě chodí (např. studijní agenda, portál OU), o systému registrací a zápisů (systém studia), o studijním oddělní – vydávajícím potvrzení o studiu, přijímajícím žádosti všeho možného druhu, např. žádost o změně tématu bakalářské práce, uznání kreditů, přerušení studia, odpuštění poplatků atd. Dále se dozvíte, co vše je třeba udělat k zdárnému zakončení semestru respektive ročníku (zkouškové období, termíny, vykonání zkoušky či zápočtu, mezní počty kreditů), něco o „Céčkových“ předmětech, studiu v zahraničí, univerzitní knihovně, prodejně skript, sportovním a kulturním vyžití, ubytování na kolejích, studentských organizacích, stravování (menza). Získáte také dobré rady a tipy pro lepší provozní i volnočasovou orientaci (např. doprava, kluby, restaurace, akce, festivaly atd.). Všechny tyto informace, které vám pomohou zpestřit každodenní studentský život v Ostravě, jsou obohaceny o bohatý obrazový materiál.
Pokud máte jakékoliv individuální dotazy nebo si zkrátka s něčím nevíte rady, tak my vám více než rádi se vším pomůžeme. Obrátit se na nás můžete na FB: www.facebook.com/PrvniPomocPrvakumOu či na mailu: skas@osu.cz.
Příručku pro vás připravili členové Studentské komory akademického senátu Ostravské univerzity (www.skas.osu.cz) ve spolupráci se Stavovskou unií studentů (www.susostrava.eu)
Vaše SK AS OU
text zpracovala Tereza Čapandová