Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Mezi Ostravskou univerzitou a VŠB – Technickou univerzitou Ostrava to letos opět zabublá. Už 8. března 2017 se bude v porubské RT Torax aréně (zimní stadion) konat 4. ročník Ostravského hokejového derby.
A podle všeho má manšaft Ostravské velké šance na výhru! „Loni nás na prvním tréninku bylo 5, letos jsme postavili hned 4 formace. Navíc jsme získali posilu realizačního týmu, zkušeného trenéra Romana Minárika, který přestoupil z Báňské na Ostravskou. Tým je sebevědomý, věříme ve výhru a taky v bouřlivou podporu fanoušků, která je vždy stěžejní,“ říká Michal Sebera, trenér Ostravské univerzity.
Nenechte pověst své alma mater náhodě, pořiďte co nejdříve vstupenky na prodejních místech (více info na facebooku Ostravského hokejového derby), vybavte se tričkem, kšiltovkou, mikinou (druhá vlna prodeje proběhne v pondělí 6. 3. v budově bývalé menzy v areálu kolejí VŠB v Porubě), řehtačkami, pískátky, megafony, připravte své hlasivky na vypjatý večer a pomozte vytvořit skvělou atmosféru pro hráče z Ostravské univerzity. Dosavadní stav za poslední tři roky je 2:1 pro Technickou univerzitu, proto je letošní ročník velmi důležitý. Je potřeba to srovnat!
Letos jsme pro vás připravili i předpárty pro všechny fanoušky z Ostravské. Vzhledem k tomu, že kotel VŠB – Technické univerzity Ostrava vyrazí z kolejí a půjde po porubské Hlavní třídě dolů, my se potkáme pod hlavní třídou a půjdeme z opačného směru. Kotel OSU se rozpálí v 15.30 v porubském klubu a pizzerii La Coruna blízko zastávky Třebovická. Na místě budou barvy na obličej, vlajky OSU a další vychytávky, kterými se vyzbrojíme.
Každý dostane také seznam všech hráčů, jejich jmen a čísel na dresu, abychom mohli při každém gólu oslavit přímo jeho autora. V La Coruna bude také bubeník, který bude jako každoročně udávat rytmus kotle. Ten bude spolu s vámi vymýšlet i originální pokřiky. Je autorem například i loňského „My máme holky!“
Odtud potom v 16.30 vyrazíme ve štrůdlu s vlajkami nad hlavou Hlavní třídou odspodu až k zimnímu stadionu. Jsme sice menší univerzita a máme podstatně více holek, ale v řadách lidí z Ostravské univerzity je nespočet pravých srdcařů, kteří dokáží přeřvat i testosteronem nabitý kotel VŠB!
Přijďte fandit své alma mater. Vítězství je na dosah.