Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Ve středu 26. září vystoupí Stanley R. Sloan na Ostravské univerzitě s přenáškou na téma “US-Europe ties in the pre-Trump era and today”, která se bude konat v učebně B308 na Českobratrské ulici od 9:10 hodin. 
Stanley R. Sloan se problematice transatlantické bezpečnosti věnuje přes 50 let. Ve spolupráci s americkým Senátem se podílel například na procesu přípravy vstupu ČR do NATO. V současnosti se zabývá otázkami spojenými s budoucností NATO a liberální demokracie. Je autorem několika knih, které se právě těmto tématům věnují, např. Transatlantic Traumas: Has Illiberalism Brought the West to the Brink of Collapse? (Manchester University Press, 2018) a Defense of the West:  NATO, the European Union and the Transatlantic Bargain (Manchester University Press, 2016). Je také hostujícím učitelem politické vědy na vysoké škole ve Vermontu a spolupracovníkem rakouského Institutu pro evropskou a bezpečnostní politiku. V uplynulém desetiletí přednášel o transatlantických vztazích na Middlebury College a na Vojenské škole NATO v Římě. Mimo jiné pracoval také pro Ústřední zpravodajskou agenturu (CIA) a pro Výzkumnou službu Kongresu USA (CRS).
Stanley R. Sloan vystoupí také v centru Pant v předvečer přednášky na FF OU, tedy 25. září. Do češtiny tlumočenou debatu bude moderovat Petr Kopecký z Filozofické fakulty Ostravské univerzity a bude na téma Transatlantické vztahy: Perspektivy NATO a EU. Více informací naleznete v programu centra PANT.
Přijměte pozvání na obě přednášky, které jsou organizovány ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v ČR.