Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Kino Cineport je součástí starého industriálního prostoru kolem bývalého dolu Hlubina, který se činností několika nadšenců ve sdružení Provoz Hlubina přetváří ve společenský prostor s kavárnou, lezeckou stěnou, ateliéry umělců i honosnými sály Starých koupelen.
Dosud Cineport hrával spíše namátkově, ale od 1. října 2016 má kino svůj pravidelný program: hraje vždy v úterý a čtvrtek pro dospělé a v neděli od 15 hodin pro děti. V říjnu se zde promítala například letošní novinka Tima Burtona Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, světový velkofilm o českých parašutistech a atentátu na Heydricha – Anthropoid nebo Dívka ve vlaku – napínavý film často přirovnávaný k filmu Zmizelá.
Druhá polovina října také slibuje velkolepé zážitky: třeba nového Woodyho Allena. Vstupně je v rozmezí 60 – 120 korun a pro studenty i zaměstnance Ostravské univerzity platí dlouhodobá sleva 20 % na všechna představení. Stačí se prokázat studentskou nebo zaměstnaneckou kartou OU.
Srdečně vás tímto zveme do kina v jedinečném prostředí s přátelskou a vřelou atmosférou. Program kina i informace o aktuálně hraných filmech najdete na facebookovém profilu kina nebo na webu Kina Cineport.
Také bychom rádi všechny informovali o sdílené zkušebně, která nyní funguje v budově bývalé Průběžné jídelny a stala se zázemím pro hudebníky a kapely. „V odhlučněných zkušebnách najdou klid na tvorbu a budou moci využít také služby nahrávacího studia. Stačí přinést nástroje a pak si rovnou vyzkoušet vybavení, které je součástí zkušebny, zahrát si s dalšími muzikanty, termíny jsou vždy na domluvě na našem emailu provoz@provoz.net,“ uvádí Veronika Olšovská z Kina Cineport.