Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Jedna z nás miluje film, druhá Ostravu. Náhoda nás svedla dohromady a my teď přímo pod těžební věží Dolu Hlubina vytváříme spolu s dalšími nadšenci filmový přístav pro všechny, kteří mají stříbrné plátno rádi tak jako my, ale je to běh na dlouhou trať,“ uvádí Klára Šebestová a Lada Žabenská – dvojice, která stojí za filmovým centrem Cineport.
Nyní mají s tímto místem další plány. Na podzim připravují Filmový semestr v Cineportu. „Literatura se učí všude na školách, ale film se používá jen jako ilustrační pomůcka. Přitom je to médium, se kterým dnes trávíme mnohem více času. Jedním z cílů je naučit lidi umět film číst, aby jen pasivně nepřijímali audiovizuální obsah. Film není jenom zábava, je i umění a komunikační prostředek,“ shodují se Klára a Lada.
Na podzimní semestr chystají sérii přednášek, projekcí a praktických filmových dílen pro veřejnost. Můžete prohlédnout do tajů italského žánrového filmu, české filmové klasiky i filmového řemesla.
„Je to pilotní projekt, nemáme za sebou žádnou historii, a proto teď potřebujeme pomoc ze strany veřejnosti, abychom ukázaly, čím chceme do ostravské kultury přispět,“ vysvětlují.
A jak konkrétně můžete přispět vy? Třeba tím, že si adoptujete sedačku v Cineportu, nebo že si koupíte akreditaci na Ostrava Kamera OKO, vstupenku na filmový brunch, nebo se stanete modelem v prostředí vítkovického areálu. Navíc, ať už přispějete jakoukoli částkou, Cineport získá mnohem více: pokud se totiž podaří do 27. září získat cílovou částku, Nadace Vodafone doplní rozpočet tak, aby byl kompletní!
Mladým nadšencům držíme palce, neboť se stejně jako my snaží vnést do ostravského dění nové aktivity. Přispět můžete zde: https://www.hithit.com/cs/project/1641/farej-za-cineport
Profil Cineportu na Facebooku
Aktuální program kina Cineport