Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Učitelé dost často sáhnou po možnosti zadat studentům seminární práci, protože je to fajn způsob, jak studenty donutit, aby se probírané problematice opravdu věnovali a zároveň to je pro učitele jakási záruka toho, že se studenti opravdu něco naučili. A tak studenti prosedí nejeden víkend nad vytvářením seminární práce, sem tam si zanadávají, jaká je to kravina, ale nakonec práci dodělají a za doprovodu veliké úlevy ji hrdě odevzdají. Učitel si u nich udělá čárku, že tento požadavek splnili a život jde dál.
“A život jde dál? To si ze mě děláte srandu? Vždyť jsem se na tom neskutečně nadřel!” Něco takového určitě problesklo hlavou nejednomu studentovi, když zapřemýšlel nad tím, kolik času strávil  se seminární prací, jak moc se s ní piplal a o které ví, že je nadmíru skvělá a dokázala by ostatním studentům přinést kvalitní pohled na řešenou problematiku. A to je ten problém!

Proč soutěž?

Pokud je práce opravdu tak vynikající, neměla by být zapomenuta. A co víc, nějaká ta odměna je celkem na místě! Proto jsme na Katedře informatiky a počítačů PřF OU dali hlavy dohromady a spojili příjemné s užitečným. Pro své studenty jsme si připravili soutěž, ve které budeme hodnotit ty nejlepší seminární práce. Doufáme, že taková soutěž bude pro studenty další z motivací, proč se ještě o něco více zaměřit na své studium. A tou motivací nemyslíme jen to, že můžou něco vyhrát, protože jenom o tom to fakt není. Kromě očividné vidiny výhry jde totiž i o to, že výherní seminární práce se tímto zviditelní! A co je větší výhra než to, že se ostatní o vaší seminární práci dozví, že o ní uslyší, jak je dobrá, že vyhrála a v konečném důsledku si jí i přečtou a načerpají z ní inspiraci nebo potřebné informace?
Veškeré potřebné informace o soutěži naleznete na plakátu níže a v PDF souboru.
Za celý organizační tým vám přejeme hodně štěstí!

Stáhnout (PDF, 439KB)