Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Jedním ze smyslů regionálních univerzit, kterou ta Ostravská bezpochyby je, je i přispět k rozvoji společnosti, kultury i obyvatelstva v daném městě a okolí. V loňském roce jsme se na tuto takzvanou 3. roli univerzity (po vzdělávání a vědě a výzkumu) výrazně zaměřili, neboť byla velmi nevýrazná, pokud ji univerzita vůbec naplňovala,“ vysvětluje současný rektor Ostravské univerzity Jan Lata.
„Podařilo se nám do kalendáře ostravského dění včlenit několik významných událostí, které si získaly stálé návštěvníky a oslovují tisíce lidí. Stálo to mnoho úsilí, ale jsem rád, že se nám tímto podařilo třetí roli univerzity úspěšně nastartovat,“ uvádí.
Ostravská univerzita navíc v loňském roce slavila 25. výročí od svého založení, takže všechny uspořádané akce se staly zároveň oslavami dovršeného čtvrtstoletí života univerzity. Letos odpadají bouřlivé oslavy a zůstává to, co si lidé nejvíce oblíbili a po čem volají. Přinášíme seznam akcí, které Ostravská univerzita v roce 2017 chystá, nebo na kterých se bude podílet a srdečně zveme všechny studenty, zaměstnance i další příznivce naší univerzity.
Reprezentační ples Ostravské univerzity / 17. 2. 2017
Kde se kdysi koupali horníci se dnes chodí po červeném koberci. Reprezentační ples Ostravské univerzity se letos vrátí na loňské místo konání: do Starých koupelen Provozu Hlubina ve vítkovickém industriálním prostoru. Více informací najdete v tomto článku na OU@LIVE.
Ostravské derby 2017 / 1. 3. 2017
Ostře sledované ostravské hokejové derby mezi dvěma univerzitami i letos bezpochyby naplní porubský zimní stadion modře a zeleně zbarvenými fanoušky Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity Ostrava. Pro více informací sledujte facebookovou stránku Derby.
Majáles / 12. 5. 2017
Tradiční studentská slavnost pořádaná samotnými studenty z obou ostravských univerzit se letos posouvá o týden. Ostravská univerzita se svým Majálesovým programem nebude chybět, přijďte si zasoutěžit o festivalové ceny. Více na facebooku Majálesu.
Jsme Ostravská! / 27. 6. 2017
Happening Ostravské univerzity v centru města na Masarykově náměstí si za první dva ročníky rychle vybudoval svou tradici. V rámci bitvy O pohár Ostravské univerzity se i tentokrát utká 5 ostravských škol o hodnotné ceny. Pro více informací sledujte OU@LIVE.
Ostravská na Colours / 19. – 22. 7. 2017
Na světoznámém hudebním festivalu Colours of Ostrava měla loni Ostravská univerzita vlastní scénu, na které jste se mohli setkat se zajímavými osobnostmi z oblasti vědy. I letos plánujeme pestrý program v rámci diskuzní scény Meltingpot. Pro více informací sledujte OU@LIVE.
Ostravská Noc vědců / září/říjen 2017
Věda se nás dotýká na každém kroku, v každé situaci života, a většinou si toho ani nevšimneme. Přijďte poznat práci vědců a zažít vědu ukrytou ve všedních věcech. Celoevropská vědeckopopularizační akce se letos plánuje na přelom září a října. Pro více informací sledujte OU@LIVE.
Večeře pro všechny zaměstnance Ostravské univerzity / 26. 9. 2017
První setkání tohoto typu se odehrálo v roce 2016 jako součást oslav 25. výročí založení univerzity. Pro velký úspěch, který sklidilo u zaměstnanců, se vedení univerzity rozhodlo udělat z této události tradici vždy u příležitosti narozenin univerzity. Pro více informací sledujte OU@LIVE.
Akademický den Ostravské univerzity / 14. 11. 2017
Setkání akademické obce, na kterém jsou oceněni vynikající studenti i pracovníci Ostravské univerzity, je na naší alma mater zároveň oslavou akademického života a svobod. Proto se koná blízko datu 17. listopadu. Pro více informací sledujte OU@LIVE.
Kromě těchto zásadních akcí se budou v průběhu roku konat i mnohé další tematicky zaměřené přednášky a diskuze s odborníky. O veškerém dění na univerzitě informujeme prostřednictvím našeho online živého magazínu OU@LIVE. Sledujte nás a žijte se svou alma mater!