Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Meltingpot. Ideas without borders. Tak zní celý název diskuzní scény při Colours of Ostrava, která letos do Ostravy přitáhne jména slavných vědců, spisovatelů i obhájců lidských práv z celého světa. Včera 12. 7. 2016 tento projekt zahájila diskuze s předním českým evolučním biologem a zoologem profesorem Janem Zrzavým, kterou moderoval docent Pavel Drozd z Ostravské univerzity.
Tím to všechno ale teprve začíná! Ostravská univerzita bude na scéně i během Colours of Ostrava. Najdete nás na samostatné scéně Ostravské univerzity v dolním sále Kompresorovny, kde si můžete přijít popovídat s vědci u kávy, vyzkoušet si figurální kresbu, dozvědět více o biomechanice běhu, zahrát si fotbálek, kvízy o ceny nebo si jen tak posedět v našich lehátkách. Je toho mnohem více, celý program naleznete v tomto článku na OU@LIVE. Na sobotní odpoledne je připraven také fotbálkový turnaj o skvělé ceny.
Odborníci z Ostravské univerzity jsou také moderátory diskuzí projektu Meltingpot. Sexuální menšiny ve střední a východní Evropě, zisk jako zaklínadlo moderní ekonomiky, černobílé soužití a africká rodina nebo zdravotnická péče pod palbou s Lékaři bez hranic – to jsou jen některé z debat, v nichž se můžete setkat s lidmi z Ostravské univerzity (program zde).
Ostravská univerzita je součástí diskuzní scény Colours of Ostrava již podruhé. Loni se nám při každé přednášce dařilo naplnit horní sál kompresorovny k prasknutí a tak doufáme, že i letos pro návštěvníky budou Colours nejen o kulturních zážitcích, ale také o poznání.
Stavte se za námi do kompresorovny, těšíme se na vás!