Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Strašák jménem koronavirus 2019-nCoV ochromuje ekonomiku Číny, leteckou dopravu, ale především způsobuje úmrtí stovek lidí a řádí nejen na území původu. Je na místě obávat se ho i v České republice? Jak se mu bránit? Dá se předpokládat jeho vývoj? A jsme už na stopě účinného léku? Nejen na tyhle otázky, odpoví uznávaný epidemiolog doc. Rastislav Maďar. Zaměří se ale také na koronaviry, které už svět obletěly, abychom se podívali na to, jaký byl právě i jejich průběh. Přijměte pozvání Na kafé s… Rastislavem Maďarem o tématu, které hýbe světem. Káva zdarma a drobné občerstvení je samozřejmostí. Takže nezapomeňte, v pondělí 24. února od 18:00 v Aule na Českobratrské ulici.
Rastislav Maďar je lékař, který se zaměřuje na cestovní a tropickou medicínu a zabývá se nákazami a očkováním. Aktivně cestuje a navštívil více než 90 zemí světa, včetně Antarktidy. Rastislav působí jako specialista v oborech prevence a kontroly infekčních nemocí. Za svou prací se nebojí vycestovat i za hranice našeho kontinentu. V současnosti vede Ústav epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Je předsedou mezinárodní charitativní organizace International Humanity, prezidentem Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny a předsedou rady odborného časopisu Očkování a cestovní medicína.
Akce je financována z projektu HR Excellence in Research na Ostravské univerzitě, registrační číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006225.

Na kafé s… je cyklus veřejných přednášek a diskuzí s vědci z Ostravské univerzity, kterými chceme nejširší veřejnosti přiblížit vědu a výzkum na naší univerzitě a pootevřít tak i více dveře vaší zvídavosti a touze po hlubším poznávání a porozumění světu, lidské společnosti i přírodě. Ponořte se s Ostravskou univerzitou do hlubin poznání našeho komplikovaného světa z nejrůznějších úhlů.