Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Menza dlouhodobě neprosperovala – jídlo nemělo dobrou pověst, snižovala se jeho pestrost, ceny rostly, ubýval počet strávníků a roční ztráty se dlouhodobě pohybovaly okolo milionu korun. Chceme našim studentům nabízet kvalitní služby, proto jsme již dlouho hledali řešení. Jako nejvýhodnější se projevilo dodávání stravy externí firmou,“ uvádí rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata.
Podle rektora Laty však prostory menzy už dávno volají po rekonstrukci, kterou si zaslouží, proto se vedení univerzity domluvilo na kompromisu s vedením studentské rezidence Kampus Palace.
Ta plánuje v únoru otevřít vlastní studentskou restauraci ve svém areálu v centru města, která bez problému kapacitně pokryje současný zájem o stravování na Ostravské univerzitě. Do té doby, tedy během ledna, bude dodavatel podávat jídla v menze na Reální, která se pak v únoru uzavře a připraví na rozsáhlou přeměnu v multifunkční prostor.
Již zítra (od 3. ledna 2017) si tak můžete dát nové jídlo ve staré menze. „Za 65 korun se mohou studenti těšit na poctivé porce okolo 400 gramů, vegetariánské i bezlepkové varianty a bez umělých glutamátů. Navíc plánujeme nabídku jídel přizpůsobovat přání a představám studentů,“ uvádí Vladimír Lazový, který bude stravování pro Ostravskou univerzitu v menze a následně v Kampus Palace zajišťovat.
Systém objednávání jídla i výdejní doba obědů zůstanou stejné. „Studenti si mohou jídlo objednávat tak, jak jsou zvyklí – přes internet nebo přímo v menze. Jedinou změnou je, že si jídlo musí objednat den předem do 13.00 hodin,“ uvádí Zdeňka Mžiková, vedoucí menzy. Objednávat jídlo je možné přes „vstupní bránu“ a pro přihlášení je nutné mít dobité finance v elektronické peněžence. Ty si můžete nabít buď přímo na místě (vždy v úterý, středu a čtvrtek od 11 do 13 hodin) nebo převodem na účet univerzity (specifický symbol najdete v Portálu OU v záložce Moje stránka – Personální informace).
„Prostory menzy na ulici Reální jsou pro naši univerzitu velmi důležité. Tato známá rohová budova má obrovský potenciál reprezentovat univerzitu na veřejnosti, proto budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom jí dali důstojnou tvář. Kdy se menza znovu otevře a v jaké podobě už bude záležet na projektech, které budeme podávat na ministerstvo. Naším přáním je udělat z menzy moderní koworkingové zázemí pro studenty, kteří se zde budou moci scházet, studovat, pracovat a posílit tak mladý duch tohoto města,“ uzavřel rektor Lata s tím, že v současné době se pracuje na grantech, které by rozsáhlou rekonstrukci umožnily.