Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

12. května 2017 v 11.45 hodin to všechno vypukne. Z Husova sadu v centru Ostravy vyrazí Majálesový průvod masek přes Masarykovo náměstí, Novou Karolinu až do Dolních Vítkovic, kde příchod průvodu odstartuje největší studentskou oslavu jara v Moravskoslezském kraji.
„Průvod bude letos stát za to, kromě studentů v maskách jej oživí další vystoupení, která atmosféru vytáhnout ještě výš a udělají z průvodu opravdovou show,“ říká prezident Stavovské unie studentů Ostrava Pavel Láhner, který je zároveň hlavním organizátorem Majálesu Ostrava.
Průvod si nenechejte ujít nejen pro tento jedinečný zážitek, ale také proto, že všichni v maskách v průvodu mají vstup na Majáles zdarma! Zároveň budou nejlepší masky jako každoročně oceněny na hlavním pódiu hned na začátku Majálesu, abyste se poté mohli (pokud vaše maska není příliš pohodlná), převléct do „civilu“. Téma letošního průvodu je „Žij hudbou, buď hudbou“!
Samotný program Majálesu pak zahájí v 15.00 svým folk-popovým vystoupením Pokáč. Na hlavní scéně hudba neutichne až do 2. hodiny ranní. Těšit se můžete například na Wohnout, Mandrage, Paulie Garand, No Name nebo Telekinesis.
Na místě nebude chybět ani Ostravská univerzita – její stánek najdete na travnaté ploše naproti hlavní scény. Přijďte u nás nechat odpočinout nohy, dát si vodu s citronem nebo čaj (podle počasí, ale věříme, že letos vodu s citronem!) a vysoutěžit si třeba festivalový kelímek NICK-NACK. Budeme se na vás těšit v naší chill zóně!
Vstupenky na Majáles i podrobnosti k programu najdete na webu www.majalesostrava.cz. Na celý den je na Ostravské univerzitě vyhlášeno rektorské volno, proto neváhejte ještě před Majálesem protáhnout tělo na Sportovním dnu Ostravské univerzity!