Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

The Gypsywood Players je divadelní skupina při Masarykově univerzitě, která úzce spolupracuje i s Ostravskou univerzitou. Přijďte na jedinečného Shakespeara v jejich podání!
20. dubna 2016 v 19:30 se v budově kulturního centra Cooltour Ostrava můžete těšit na víly, spoustu zábavy, úžasného lva a taky trochu neopětované lásky. To vše si pro vás připravila divadelní skupina z katedry anglistiky a amerikanistiky Masarykovy univerzity v Brně u příležitosti 400. výročí smrti Williama Shakespeara.
„Již delší dobu spolupracujeme s doktorkou Tomáškovou z Ostravské univerzity. Letos se tedy stejně jako loni vydáváme do Ostravy, abychom představili naši práci,“ říká Jan Sebera, představitel Nicka Bottoma, jedné z hlavních postav.
Herci pod vedením Jeffa Smithe, Kláry Škrobánkové a Šárky Panochové secvičili krátkou, ale skutečně zábavnou tragédii v angličtině. Díky režii amerického odborníka na Shakespeara – Jeffreyho Smithe – se podařilo původní tří hodinovou hru zkrátit na pouhou hodinu a půl. Původní smysl ale zůstal zachován.
„Hra má asi 20 postav, které jsou mezi sebou různě propojené a zamilované jedna přes druhou,“ popsal jádro hry Tomáš Varga, manažer celé společnosti.
Tradice divadelních představení Masarykovy univerzity se táhne až do 70. let 20. století. Současný sbor čítá čtyřicet členů (herci, hudebníci, maskéři, a podobně).
Lístky jsou již v prodeji a můžete si je rezervovat na e-mailové adrese gypsywood@phil.muni.cz a poté vyzvednout přímo na místě před představením. Standardní cena lístku je 80 Kč, pro studenty 50 Kč.
Facebooková událost akce
Událost na stránkách Cooltour
Všichni jsou srdečně zváni!