Čtete na internetu, že v populaci přibývá lidí trpících úzkostmi a stoupá množství sebevražedných pokusů? Sami na sobě pozorujete psychický diskomfort? Bohužel, dlouhodobá sociální izolace a změny, které s sebou pandemie koronaviru přináší, zasahují nejen do oblasti fyzického, ale také duševního zdraví.

Kromě přehledného rozcestníku psychologické pomoci v Moravskoslezském kraji najdete v časopise třeba tipy na užitečné aplikace či inspirativní instagramové účty. Nebo už víte, že chcete docházet na terapii, ale lámete si hlavu se spoustou doprovodných otázek? V časopise se dočtete o tom, jak se na psychoterapii dostat, jak je to nyní s terapií online a také jak se od sebe liší jednotlivé terapeutické školy. Pakliže jste studenty psychologie, jistě nepřehlédněte tip na dobrovolnictví v Nepanikař nebo psychoterapeutický výcvik. Prostor je věnován také tématu psychedeliky asistované terapie, u které mnohé výzkumy naznačují výrazný potenciál například při léčbě deprese. A ať jste student, psycholog nebo úplný laik, povšimněte si příběhu ze života, ve kterém nám Teryll vypráví o své neuvěřitelné cestě životem.

Čtěte nové číslo Semestru psychologie.