Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Vystoupí na něm další z absolventů OU – harfistka Jana Boušková. Není mnoho českých umělců, kteří by ve svém oboru dosáhli na světové úrovni natolik výsadního postavení a tak výjimečným způsobem reprezentovali Českou republiku v zahraničí, jako právě ona.
Proslulý violoncellista Mstislav Rostropovič si například osobně vyžádal kontakt na Janu Bouškovou poté, co uslyšel její hru v rozhlase, a premiéroval s ní dílo Raviho Shankara na festivalu v Evianu. Světoznámá profesorka harfy z USA Susan McDonald označila Janu Boušovou za talent století a podobně hodnotí výkony Jany Bouškové i zahraniční kritika.
Mimo sólové činnosti se Jana Boušková věnuje pedagogické dráze – současně vyučuje na Královské konzervatoři v Bruselu a je docentkou na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Od roku 2005 je též sóloharfistkou České filharmonie. Na koncertě zazní skladatelé Boieldieu, Chopin, Liszt. Falla, Alvars. Partnerem jí bude klavírista Lukáš Klánský. Lístky na tento vyjímečný večer je možno zakoupit v OIS nebo přímo před koncertem na místě. Pro OU jsou lístky s 50% slevou.

Stáhnout (PDF, 2.05MB)