Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Katedra informatiky a počítačů PřF OU se snaží oslovit absolventy středních škol pro studium na VŠ právě prostřednictvím workshopů, které běží na Katedře informatiky a počítačů PřF OU od prosince minulého roku.
Workshopy se konají buď na KIP nebo na středních školách, a hlavně pak na gymnáziích, kde je o informační technologie obrovský zájem. Střední školy chtějí spolupracovat s vysokou školou a snaží se osvěžit profil výuky právě prostřednictvím workshopů.
Mezi hlavní cíle propagace patří také skutečnost, že od nového akademického roku lze studovat obor Aplikovaná informatika.

Klíčové je zaujmout

Na workshopech se snaží doktorandi studenty aktivně zapojovat do dění workshopu, ať už se jedná o workshopy konané přímo na dané střední škole jako je třeba programování LEGO robotů, využití dronů či meteostanic v praxi nebo jde o workshopy realizované u nás na katedře, kde se se studenty hlavně programuje (PHP, C#, Java, JavaScript).
Proaktivním přístupem doktorandů na workshopech se daří velice dobře prezentovat katedru, ať už na středních školách a gymnáziích nebo přímo na naší katedře. Na workshopech se vždy snažíme ukázat propojenost mezi studiem a praxí a jaké specifické a praktické dovednosti profilují absolventy naší katedry, která tak buduje stále lepší image.
Moc nás těší, že ze strany studentů dostáváme hodně dotazů. Zpravidla jde o věcné otázky, kde většina z nich směřuje na témata jako je použitelnost probíraného tématu v praxi, jaká je uplatnitelnost znalostí a technik získaných u nás na katedře nebo jaké jsou možnosti výjezdu do zahraničí v rámci Erasmu.

Mihli jsme se v televizi

Jsme moc rádi, že máme možnost takovýmto způsobem spolupracovat se středními školami a doufáme, že to na studenty středních škol bude mít značně pozitivní vliv, ať už jde o zviditelnění naší katedry, tak i jako motivace ke studiu na VŠ. Naší snahy si všimla i Česká televize a mohli jste nás tak vidět v rámci reportáže “Kraj a vysoké školy bojují o studenty” z 6. 2. 2019, kde reportér Marek Slavík upozornil i na aktivity Katedry informatiky a počítačů.