Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Soutěže o lístky do ostravského divadla KS Aréna, křest studentského piva IQač, kapela Marow, hornové kvarteto, ImPéčko, Michael Londesborough, živá věda v podání našich fakult… 7. října bude zkrátka Masarykovo náměstí žít po celý den. Prohlédněte si podrobný program na konci tohoto příspěvku nebo si počtěte, co všechno vás čeká…
Herci z Arény
Zapáleně se družíme s místními kulturními institucemi a jednou z nich je také divadlo Komorní scéna Aréna. Proto když jsme vybírali moderátory, věděli jsme hned, kde hledat. Celým dnem vás budou provádět herci z Arény: Zuzana Truplová a Michal Čapka.
ImPéčko
Během odpoledne dvakrát vystoupí improvizační herecká skupina ImPéčko – parta herců z Ostravy, kteří na vaše podněty budou reagovat improvizovanou hereckou show. Je na co se těšit! Vystoupí hned dvakrát – od 13:15 a pak od 15:00.
Dopoledne rozhodne
Našich šest fakult nabízí širokou škálu studijních oborů (od medicíny až po sochařství), a proto chceme dát ostravským středoškolákům možnost si je na jednom místě prohlédnout a začít uceleně přemýšlet o tom, jakým směrem se chtějí v životě ubírat. Dopoledne proto bude patřit jim a jejich životním rozhodnutím. Namísto rozdávání letáčků si ale fakulty připravily mnohem zábavnější a živější způsob, jak se ukázat. Dozvíte se například, jak funguje světelný senzor či Blackburnovo kyvadlo nebo jak psaly naše babičky a prababičky. Čekají na vás také experimenty s přeměnou světelné energie na elektrickou a mechanickou, geografie v tabletech i literární kvíz.
K obědu muzika
Pokud hodláte 7. října vyrazit do města na oběd, pak rozhodně do některé z restaurací na Masarykově náměstí – v 11:30 totiž zahraje kapela HEY!!!, studenti Lékařské fakulty OU, kteří s největší pravděpodobností zahrají „i tu vaši”. Jejich repertoár je totiž plný nejoblíbenějších světových melodií.
Věda, co umí rozesmát
Odpoledne vás na hlavním pódiu rozesmějí, překvapí i vyděsí chemická a fyzikální kouzla Michaela Londesborougha, původem britského vědce, kterého můžete znát i z České televize. Když budete mít štěstí, možná některé z nich zažijete na vlastní kůži přímo na pódiu! Jeho show začíná v 16 hodin.
Soutěže o ceny
Budete mít možnost během dne několikrát soutěžit o lístky do Komorní scény Aréna, trička či pevné plastové festivalové kelímky. Stačí sestavit silný tým a správně odpovědět na pár otázek.
Pro dobrou věc
Pokud se vám zrovna nepodaří některý z našich originálních dárkových předmětů vyhrát, budete si jej moci zakoupit a přispět tak na dobrou věc. Uzavřeli jsme dohodu s Nadačním fondem Modrý hroch a výtěžek tak pomůže dětem po těžkých úrazech – právě ty jsou totiž u dětí nejčastější příčinou úmrtí.
Křest studentského piva IQač
Představujeme IQač, oficiální pivo studentů Ostravské univerzity! Obsahuje značnou dávku ginkgo biloby, která má prokazatelně pozitivní vliv na mozek. Pivo v 17:00 pokřtí přímo na náměstí při akci JSME OSTRAVSKÁ!!! rektor univerzity, profesor Jan Lata. Více o pivu i o křtu si můžete přečíst v příspěvku Představujeme IQač.
Studenti jak je neznáte
Věděli jste, že celý ostravský Majáles organizují ostravští studenti ve svém volném čase? Nebo že vám zdarma zjistí váš zdravotní stav a pořádají multikulturní akce pro veřejnost? Přijďte se seznámit s činností našich studentských organizací do jejich stánku – budete překvapeni, co všechno mají „pod palcem“.
Objev Colours: Marow
Podvečer rozzáří objev Colours of Ostrava 2012: kapela Marow. Bude to živá tečka za nabitým dnem – ostravský hudebník Maro Zeman se svým výběrem vás roztančí i pohladí na duši třeba svou písní Fairy Tale.
ČUM aneb Čtení pro univerzitu a město
Akce na Masarykově náměstí skončí kolem 6 hodin odpoledne, ale kultura nekončí! Na JSME OSTRAVSKÁ!!! naváže akce Filosofické fakulty s názvem ČUM – Čtení pro univerzitu a město. „Večer zahájí Michal Viewegh autorským čtením a následně se návštěvníci mohou rozejít po čtyřech místech v centru města, na kterých bude probíhat další program, a to nejen čistě literární, ale částečně i divadelní nebo hudební,“ vysvětluje studentka Filosofické fakulty Stanislava Schupplerová, která s nápadem na tento literární večer přišla. Pokud získáte 4 razítka z těchto 4 míst na Váš ČUMpas, můžete se těšit i na ceny!
Facebooková událost akce
jsme ostravska program
ostrava
Akce se koná díky finanční podpoře Statutárního města Ostrava, kterému tímto děkujeme za příležitost se ukázat veřejnosti!