Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

„Mladí lidé z Ostravy neustále odcházejí a skutečně k tomu dříve měli opodstatněné důvody. Těch ale rychle ubývá a z Ostravy se stává krásné místo k žití. I Ostravská univerzita se snaží tento trend mírnit, proto se vedle vzdělání a výzkumu zaměřujeme také na takzvanou 3. roli univerzity, tedy roli aktivního hráče na poli společenského a kulturního dění,“ vysvětluje rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata.
Jednou z akcí, kterou chce univerzita přispět k větší sounáležitosti mezi mladými lidmi v Ostravě, je i tento happening: Jsme Ostravská!. Vše vypukne 22. června 2016 na Masarykově náměstí (facebooková událost happeningu).
Akci v 11.30 zahájí místní kapela The Black Tubes a ihned poté vypukne letošní žhavá novinka: velkolepá bitva O pohár Ostravské univerzity, ve které týmy z pěti ostravských středních škol poměří své síly nejen ve vědomostech, ale i v pružnosti těl a mysli: ve třech soutěžních kategoriích (vědomosti, sport a kreativita) se bude soutěžit o hodnotné ceny i putovní pohár Ostravské univerzity (více o soutěži se dočtete v tomto článku na OU@LIVEfacebooková událost bitvy zde.
Od 16 hodin se můžete těšit na oblíbenou ostravskou improvizační skupinu ImPéčko, jejíž herci skoro každý týden naplňují sál kavárny Stará Aréna a proměňují vaše nápady ve vrcholně vtipné krátké scénky. ImPéčko jste mohli vidět i loni na prvním ročníku akce Jsme Ostravská!, letos však přijdou se zcela jiným formátem!
Velkou chloubou letošního ročníku je kapela Dva, žánrově téměř nezařaditelná hudba dvou sourozenců, která svým vlastním jazykem oslovuje nejen české, ale také ve velké míře zahraniční publikum. Dva vystoupí v 18:30.
Na závěr dne vás zaručeně roztančí oblíbená a živelná česko-americká kapela L.A. Sunday, která zahraje od 20.30. A my můžeme hrdě říct, že někteří její členové jsou také absolventy Ostravské univerzity!
To vše se bude dít na hlavním pódiu, kde budou také probíhat kvízy pro veřejnost o ceny a krátká povídání s hosty – třeba vědci, jak je neznáte. V přilehlých stanech pak budete mít možnost vyzkoušet si různé sportovní trenažery nebo třeba práci studentských organizací (věděli jste například, že ostravský Majáles nebo Světový den draví také pořádají studenti?). Pro budoucí maturanty bude na místě také informační stánek, ve kterém se dozvíte o možnostech studia na Ostravské univerzitě, která na svých šesti fakultách nabízí velmi široký záběr oborů. Vstup na akci je zdarma.
Na video z loňského prvního ročníku se můžete podívat v tomto článku na OU@LIVE. Přijďte poznat svou Ostravskou univerzitu trochu jinak. Srdečně vás zveme a těšíme se na vás!