Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Jsme International Student Club of OU – studentská nezisková organizace Ostravské Univerzity v Ostravě.
Určitě jste na své fakultě už zaznamenali zahraniční studenty, kteří k nám přijíždějí v rámci programu Erasmus+. A právě kvůli nim (a samozřejmě i kvůli našim studentům) vznikla naše organizace. Jednoduše se staráme o zkvalitnění studentského život a odstraňujeme mezikulturní bariéry.
Děláme vše proto, aby se u nás zahraniční studenti cítili dobře. Připravujeme pro ně přátelské prostředí, seznamujeme je s naším městem, kulturou a univerzitou. Náš tým připravuje pro všechny studenty různorodé aktivity, kde si každý může najít To své. Naší pravidelnou akcí je multikulturní Nation4Nation, který slouží k seznámení s domovskými zeměmi Erasmáků. Další naší oblíbenou zábavou jsou tematické party. Každý semestr také pořádáme Movie night, Volejbalový turnaj a v neposlední řadě šílený Pub crawl a Café Lingeu. Aktuální přehled nadcházejících akcí si můžete projít v Newsletteru, který je rozesílán na studentské e-maily, nebo je najdete na našem webu isc.osu.cz.
Našim druhým, ale ne druhotným cílem je bojovat s pasivitou Ostravských studentů. V naší republice jsou lidé zvyklí hledět si svého, čímž se připravujeme o skvělé zážitky a nová přátelství a to je škoda! Své myšlení jsme otevřeli celému světu, tak proč neotevřít taky svá srdce.
Vaše _isc!