Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Docent Jiří Surůvka je přední tuzemský malíř, fotograf a performer, který stál v 90. letech u zrodu ostravské umělecké scény. Skvěle ho popisuje kunsthistorik Tomáš Knoflíček: „Jeho tvorba vyniká humorem a ironií a v první řadě je kritikou současné společnosti. Surůvka vstoupil na umělec­kou scénu s jasnou hodnotovou orientací a z této perspektivy začal nahlas pojmenovávat a rozkrývat skutečnosti, které jsou v rozporu s obecnou morálkou. Získal respekt rovněž díky svému přímému osobnímu nasazení, které je popisováno ‚jakýsi dada-body-art’.“
Od roku 1994 je jedním z kurátorů ostravského festivalu akčního umění a performance Malamut, kterého se účastní umělci z celého světa. V roce 2001 jeho projekt Pozvání na návštěvu reprezentoval Českou a Slovenskou republiku na benátském bienále, prestižním festivalu současného výtvarného umění.
Zveme vás na přednášku Ostravské univerzity, která si cení toho, že právě tento nekonvenční umělec působí v jejích řadách. Jiří Surůvka se představí 18. května 2016 v 18 hodin v sále Komorní scény Aréna jako Fantom Ostravy.

Plakát akce

Plakát akce