Vystoupení se uskuteční 2. srpna 2023 v komorním sále Fakulty umění Ostravské univerzity na Černé louce od 18:00 hodin. Akce je konána v rámci mezinárodní konference INCAST 2023, Ostrava–Tokio ve spolupráci s Centrem vizuálních studií Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, galerií pro současné umění GDM Contemporary a MEDEA 2023. Vstup na akci je zdarma. Budova Fakulty umění na Černé louce bude pro účely koncertu veřejnosti otevřena od 17:30 hodin. Součástí konference INCAST 2023 bude taktéž vernisáž výstavy Distant Relatives, jejíž vernisáž proběhne ve čtvrtek 3. srpna 2023 v 17:00 hodin v prostorách galerie GS Stage City Campus v budově sportu. Na této mezinárodní výstavě budou mimo jiné vystavovat také akademičky a akademici z Pedagogické fakulty a Fakulty umění Ostravské univerzity.

Katarzyna Dondalska

Polsko, Soprano

Dondalska je polská koloraturní sopranistka. Narodila se v Bydhošti v rodině profesionálních hudebníků. Na housle začala hrát v pěti letech. V roce 2004 debutovala v USA rolí Královny noci v Kouzelné flétně v Houston Grand Opera. V roce 2015 se habilitovala v oblasti hudebních umění a od té doby působí jako docentka na Akademii umění ve Štětíně.

Masamichi Shibasaki

Japonsko, Butoh Dance

Shibasaki je tanečník a herec. V roce 1980 začal tančit butó v taneční skupině butó „Dairakudakan“. Později se připojil k taneční skupině butó s názvem „Dance Love Machine“. V roce 1983 začal vystupovat sólově. Od té doby tančil/hrál ve svých vlastních dílech nebo v představeních jiných tanečních/divadelních souborů ve Francii, Španělsku, Koreji, USA, Austrálii, Polsku, České republice a dalších zemích, také v Japonsku. Shibasaki vytvořil vlastní taneční styl syntetizující butó, bojová umění a techniku čchi-kung.

Michał Landowski

Polsko, Piano

Landowski je klavírista a komorní hudebník. Je vítězem mnoha národních a mezinárodních klavírních soutěží a držitelem ocenění jako doprovodný hráč. Je laureátem mezinárodních soutěží a vystupoval na mnoha festivalech a koncertech v Polsku i v zahraničí. Na svém kontě má tři alba nahraná pro vydavatelství Acte Préalable label: Józef Wieniawski – Complete Vocal Works (AP0410), Robert Schumann – Myrten op. 25 (AP0455) a Raul Koczalski – Songs 1 (AP0601).

Program vystoupení:

Charles Gounod (1818–1893)
„Je veux vivre“
Julia’s aria from „Romeo and Julia“

Stefan Johannes Walter (*1968)
„Vokalise“

Stefan Johannes Walter
„Bambusstangen-Kampftanz“

Stefan Johannes Walter
„Berliner Rhapsodie“ for piano solo

Stefan Johannes Walter, music
Maria Konopnicka (1842–1910), lyrics