Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Od 27. ledna do 5. února 2017 mají všichni studenti i zaměstnanci Ostravské univerzity (popř. i jejich partneři či přátelé) možnost vyrazit do Izraele a navštívit i místa, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná. Exkurzi pořádá katedra filozofie Filozofické fakulty Ostravské univerzity a nese podtitul „Co turista nevidí“.
„Jedinečnost tohoto zájezdu spočívá v tom, že se snažíme neukazovat jen typická turistická místa, ale i zajímavosti, ke kterým běžný turista nemá přístup. Obrovskou výhodou je i to, že bude se mnou v tandemu provádět asi největší současný český odborník na Izrael, Daniel Haslinger,“ říká docent Tomáš Novotný, který celou exkurzi povede.
Kromě tradičních destinací, jako je Jeruzalém, Mrtvé moře nebo Genezaretské jezero (včetně projížďky v replice staré rybářské lodi), budete mít možnost navštívit i běžně nepřístupná místa, jako například židovské osady na palestinském území, školu pro beduínské děti, centrum pro válečné veterány a mnoho dalšího.
„Izrael je neuvěřitelně zajímavá země. I kdyby neměla úžasné historické památky a nebyla kolébkou naší evropské civilizace, tak by stálo za to navštívit tento maličký stát, který je nejlépe prosperující zemí na Blízkém Východě, ať už v oblasti technologií, zemědělství, vojenství atd. A samozřejmě pro všechny křesťany či židy by měla být vlastně povinnou destinací,“ uvádí Novotný.
Předpokládaná cena je do 25 tisíc korun a zahrnuje zpáteční letenku, dopravu v Izraeli luxusním autobusem, hotely s polopenzí (snídaně a večeře) a běžné vstupné do objektů.
Předběžné přihlášky můžete zasílat už nyní na email docenta Novotného: novotny@osu.cz, který také zodpoví vaše případné dotazy.