Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Představujeme vám dvě nové restaurace, které pro studenty Ostravské univerzity fungují jako menzy s dotovanými jídly. Obě se nacházejí v přízemí budovy studentské rezidence Kampus Palace v centru Ostravy na Smetanově náměstí.
První z nich (při příchodu k Paláci z centra) je La Cantine, která tady je pro všechny klasiky a vaří prověřená jídla, jako je svíčková, rajská, lasagne, francouzské brambory a podobně. Denně nabízí i vegetariánskou variantu a plánuje také bezlepková jídla. Studenti se zde mohou najíst za 65 korun, za které dostanou polévku a poctivou porci. Restaurace si zakládá na tom, že vaří z kvalitních surovin, nepoužívá glutamáty ani další umělé přísady.
Studenti si zde v současnosti mohou vybírat ze 4 jídel. K dennímu menu vydávanému od 11 do 14 hodin časem přibudou také snídaně a večeře. La Cantine ale nemá být jen místem na jídlo. Ve druhém patře restaurace je i příjemná chill zóna s pohodlným sezením v sedacích pytlích nebo útulných rožcích z palet. Studenti sem tak mohou přijít si třeba jen tak posedět nebo se setkat u kávy.
Druhou možností je raw&vegan superfood bar Black Kale, který ocení nejen vegani a nadšenci pro syrovou stravu, ale také všichni, kteří rádi ochutnají něco nového. Zrovna tento týden se můžete těšit například na fitness mungo karbanátky, špenátovou omeletu se sušenými rajčaty nebo čočkové koule s quinoou a kešu krémem – to vše bez jakýchkoli živočišných produktů a z čerstvých surovin, a to včetně čerstvě připravených domácích rostlinných mlék.
Dotované hlavní jídlo studenty v Black Kale stojí 65 korun, polévka navíc je za 20 korun. Obědy se také vydávají od 11 do 14 hodin a už nyní si můžete objednávat také snídaně a večeře. Po celý den je v nabídce za dotovanou cenu také velké smoothie (60 Kč), které je nabité superpotravinami.
Objednávat si slevněné jídlo mohou studenti přes portál menzak.osu.cz a to vždy den předem do 13 hodin. Obě restaurace jsou již v provozu nejen pro studenty, ale také pro nejširší veřejnost. Slavnostní otevření se bude konat 28. března 2017 – srdečně vás zveme, podrobnosti přineseme opět zde na OU@LIVE.
Student OU má nárok v jednom kalendářním dni na dotaci 1x snídaně, 1x oběd a 1x večeře, další jídla jsou pak za plnou cenu.