Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Vydejte se s námi na cestu zpátky v čase a objevte, co se za posledních 25 let stalo,” vyzývá organizace Člověk v tísni na svém webu. A my vás také srdečně zveme: putovní výstavu 25 let Člověka v tísni bude po její brněnské instalaci hostit i Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity.
Vernisáž výstavy se bude konat 12. října 2017 od 16 hodin ve foyer Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity na ulici Chittussiho ve Slezské Ostravě (budova L). S výstavou bude spojeno i diskuzní setkání s Šimonem Pánkem, významným českým politickým aktivistou a zakladatelem této organizace.
„Je nám velkou ctí, že se nám podařilo pro ostravskou instalaci výstavy zařídit setkání právě s Šimonem Pánkem. Věřím, že nejen pro naše studenty, ale i pro nejširší veřejnost to bude příležitost setkat se s jednou z nejinspirativnějších osobností českého veřejného života,” vyjádřil se tiskový mluvčí Ostravské univerzity Adam Soustružník.
Ostravská univerzita s organizací Člověk v tísni začala spolupracovat na začátku tohoto roku, kdy odstartoval projekt Pište o pomoc. Univerzita zřídila kasičku, která se pravidelně objevuje na akcích pro veřejnost, jako je Majáles nebo Colours of Ostrava, ale také na interních univerzitních akcích, jako je například Akademický den.
Lidé mají možnost přispět do této kasičky koupí originální tužky v designu Ostravské univerzity. Svůj dobrovolný příspěvek za tužku v minimální hodnotě 20 korun přispívají rovnou do zapečetěné kasičky, takže částka putuje na konto organizace v plné výši.

Pište o pomoc. Společný projekt Ostravské univerzity a Člověka v tísni, který přispívá na výstavbu škol v Africe.