Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Využijte ojedinělé možnosti a zúčastněte se přednášek k těmto tématům přímo na půdě  Filozofické fakulty  ve dnech 13. a 14. října. Přednášejícími jsou Mgr. Jana Hajzlerová z Ústavu Dálného východu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Mgr. Štěpánka Horáková z King  Sejong  Institutu  v Praze .
Filozofická fakulta je partnerem  Česko-korejských dní, které probíhají od 10. – 18. října na různých místech Moravskoslezského kraje a nabízejí pestrou paletu přednášek, výstav a workshopů .
V souvislosti s působením korejských firem v moravskoslezském regionu a expanzí českých firem na asijské trhy se otevírají pro studenty naší univerzity široké možnosti uplatnění. Filozofická fakulta Ostravské univerzity reaguje na poptávku trhu a od zimního semestru 2015/2016 nabízí v rámci výběrových předmětů výuku korejštiny vedenou rodilou mluvčí jak pro studenty Ostravské univerzity, tak v programu celoživotního vzdělávání pro veřejnost.
Výuka korejštiny se  na  FF OU realizovala již v letech 2008/2009, vedla ji právě přednášející na česko-korejských dnech Mgr. Štěpánka Horáková, ale z finančních důvodů musela být po roce pozastavena.
Vstup je zdarma a registrace není nutná.