Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Nedávno jsme na OU@LIVE informovali o tom, že na crowdfundingovém portálu HitHit.com můžete podpořit vznik kulturního a vzdělávacího centra PANT v centru Ostravy. Akce se vyvedla a na rohu ulice Nádražní a Čs. Legií už nyní můžete zajít do kavárny spojené se společenským prostorem, který je otevřený široké veřejnosti.
„Chceme vytvořit veřejný prostor otevřený všem názorům a pohledům respektujícím svobody a demokratické hodnoty. Našim cílem není shoda, ale naslouchání, poznání, vnímání a porozumění. Chceme vytvořit prostor, kde různé pohledy budou vítány. Jen tak můžeme vytvořit svobodnou a sebevědomou společnost,“ píše se na webu centra PANT v Ostravě.
Centrum PANT zřizuje sdružení PANT, které mimo jiné provozuje i oblíbený web modernidejiny.cz a znáte jej možná i z Colours of Ostrava pod hlavičkou Voices of Freedom Stage. A protože projekty tohoto sdružení velmi silně rezonují s cíli Ostravské univerzity, rádi s vámi sdílíme program centra PANT na únor 2017. Nabízí velmi zajímavá témata – od původu polského katolicizmu až po život českých a slovenských židů v Izraeli.
Srdečně vás zveme do tohoto zbrusu nového prostoru s výbornou kávou, příjemným posezením a sofistikovaným programem.