V Univerzitním obchodě a knihkupectví Ostravské univerzity rozhodně nenajdete pouze skripta, slovníky a odbornou literaturu. Přesvědčit se o tom můžete v prodejně každý všední den, nicméně už 31. května bude na návštěvníky čekat příjemné překvapení. OUshop nabídne rodičům, prarodičům, dětem i všem ostatním čtenářům skvělou příležitost zakoupit dětské knihy za zvýhodněnou cenu. Sleva ve výši 20 procent bude platit na veškerý sortiment dětských knih, a to včetně pohádek, oblíbených příběhů, dětských časopisů i populárně naučné literatury pro nejmenší čtenáře.

Fimfárum, Pipi Dlouhá punčocha, Robinson Crusoe nebo Malý princ. Tuto klasiku v OUshopu samozřejmě zakoupíte. Vedle známých knižních titulů se ale můžete těšit i na publikace, které v Ostravě nejsou rozhodně snadno k sehnání. Kdo je to Kráva Říčanová? Odkud se tak může brát sníh? Jak nahlíží na svobodu Hannah Arendtová? A co se stane, Když dá Husa huse pusu? Na tyto otázky najdete odpověď v knihách nabízených právě v OUshopu. Pestrá nabídka zajímavých knih je navíc skvělou příležitostí pro rodiče, jak dětem představit nové literární světy a rozvíjet jejich zájem nejen o čtení, ale i o celý svět.

Snažíme se podpořit malé nakladatele z celého Česka. Naším záměrem je také povzbudit děti ke čtení a pomoci rozšířit jim literární rozhled.

„Rádi bychom představili zákazníkům náš široký sortiment dětských knih, ve kterém máme rovněž zařazeny v Ostravě obtížně dostupné publikace. Touto cestou se snažíme podpořit malé nakladatele z celého Česka. Naším záměrem je také povzbudit děti ke čtení a pomoci rozšířit jim literární rozhled,“ uvádí vedoucí OUshopu Markéta Slivková. A o jaká nakladatelství dětské literatury jde? V nabídce najdete například knihy z nabídky Běžíliška, Pink box, Pipasik nebo Baobab či hravé časopisy jako je třeba Raketa.

Slevová akce je součástí pátečního Dne dětí v OUshopu – v knihkupectví bude připraven interaktivní program pro děti všech věkových skupin. Pro nejmenší návštěvníky bude po splnění úkolů nachystáno i malé překvapení. Program pro malé čtenáře přinese rodičům ideální možnost prozkoumat nabídku odborné literatury, stejně jako beletrie, poezie či knih s regionální tematikou. Den dětí v OUshopu se uskuteční v pátek 31. května od 9 do 18 hodin.

Sleva na dětskou literaturu je poskytována pouze v kamenné prodejně OUshopu. Nezapomeňte 31. května využít této akce, pořiďte knížky svým dětem či vnoučatům a pomozte jim propadnout kouzlu literatury. A co víte, třeba se do těchto knih začtete rádi i vy sami.

OUshop – Univerzitní obchod a knihkupectví je název moderních prostor určených pro prodej univerzitních předmětů a publikací nejen z pera akademiků Ostravské univerzity, ale také pro setkávání při komornějších kulturních a společenských akcích. Prodejna je otevřena každý všední den od 9. do 17. hodiny.