Kolik z nás touží poznávat svět, cizí kultury, ochutnávat jejich tradiční pokrmy a zažít jejich způsob Vánoc? A kolik z nás má tu možnost to opravdu dělat?
Všichni. Pokud zrovna člověk nemá čas nebo peníze, aby si zajel do Řecka, stále se ještě může seznámit s Řekem, který v Ostravě studuje. A nejjednodušší způsob, jak to udělat, je stát se jeho „buddym“ – tedy jeho prvním kámošem.
Za sebe si troufám říct, že být buddym je jedna z nejpříjemnějších a také nejpřínosnějších zkušeností, kterých se člověku během studia může dostat. Stačí na začátku semestru udělat pramálo (napsat svému svěřenci mail, vyzvednout ho na nádraží, zavést na koleje a pomoct mu v začátcích), aby se následně otevřely dveře do opojného světa zahraničních studentů.
Pak člověk najednou zjistí, z čeho že je pravý kebab, proč Dánové nejsou gentlemani nebo proč se na Španěla nesmíte zlobit, když dorazí o dvacet minut později a diví se, že ten vlak ujel.
Kromě všech těchto ohromujících zjištění na vás ale čeká ještě mnoho dalšího: vaše angličtina zažije raketový růst. V létě navštívíte Juliu v Barceloně, Galinu v Sofii i Alkima v Istanbulu, protože ušetříte za ubytování. S největší pravděpodobností vás také budou zejména jižané zvát na pravidelné večeře na kolejích a rozhodně definitivně zapomenete na to, co je to „nudit se“.
Pokud vás cokoli z výše zmíněného láká, máte právě teď jedinečnou šanci: Staňte se buddym a udělejte ze svého volného času prostor pro nezapomenutelné zážitky s nezapomenutelnými lidmi. Stačí vyplnit tento formulář a v září se můžete těšit na své první dobrodružství:  http://1url.cz/YO2q.
Studentská organizace International Student Club OU, která celý tento buddy systém koordinuje, vám také ráda poskytne více informací na adrese isc.buddy@osu.cz.