Hodinový hotel vedle katedrály
Budova Filozofické fakulty Ostravské univerzity se nachází na ulici Reální v centru Ostravy, poblíž zastávky Elektra, dobře dostupná je také z trolejbusu (Most Miloše Sýkory) nebo autobusu (Náměstí J. Gagarina). Původně se v jejích prostorách zrovna nestudovalo, naopak: býval zde hodinový hotel Royal s bohatou historií. Navíc paradoxně leží hned vedle katedrály Božského Spasitele!

Nejstarší část Ostravy
Přírodovědecká fakulta bude svůj program realizovat v nejstarší písemně doložené části Ostravy – ve Slezské Ostravě. V budově na Chittussiho ulici se představí pestrá škála přírodních věd – od informatiky až po geografii. Budova je hned u zastávky trolejbusu Revírní bratrská pokladna.

Quasigrochův mlýn
Pedagogická fakulta sídlí na ulici Mlýnské. Ta svůj název dostala podle dominanty Moravské Ostravy – mlýnu ostravského mlynářského rodu Quasigrochů. Ten od 15. století stával hned naproti – v místě, kde dnes sídlí Moravskoslezský deník. Krásnou rohovou budovu blízko zastávky Stodolní jen stěží minete.

Předválečná nemocnice
Loni se předválečná epidemická nemocnice dočkala rekonstrukce, která ze staré zříceniny udělala moderní a příjemný kampus ostravských mediků. Stanoviště Lékařské fakulty je sice oproti ostatním trochu z ruky – na pomezí Vítkovic a Zábřehu, ale kromě programu Lékařské fakulty i Fakulty sociálních studií stojí za návštěvu i samotný areál: letos obdržel dvě čestná uznání v regionálních architektonických soutěžích. Dostanete se sem tramvají (Palkovského nebo Ředitelství Vítkovic) nebo autobusem (zastávka Lékařská fakulta).

A co Vás na těchto stanovištích čeká? Ostravská Noc vědců má letos bohatý program, přesvědčte se zde.

Zpět na hlavní stranu ostravské Noci vědců

Zpět na hlavní stranu OU@LIVE

Děkujeme Statutárnímu městu Ostrava za významnou finanční podporu!