Přechod ze střední školy a první rok na univerzitě přináší řadu velkých změn. Abychom vám prvák usnadnili, připravilo si pro vás Poradenské a kariérní centrum OU Kurz přežití na Ostravské univerzitě.

I letos na OUpeneru společně zahájíme nový akademický rok! Součástí bude imatrikulace prvních ročníků

Zúčastněte se cyklu volitelných přednášek – určen je hlavně studentkám a studentům prvních ročníků, přijít ale může každý, kdo má zájem. Dozvíte se, co si zařídit, kde a jak se přihlásit i na co určitě nezapomenout. A přidáme pár tipů, které vám můžou zachránit vysokoškolský krk.

Na jaká témata se můžete těšit?

• 15:30 – Jak přežít začátek studia
  • 16:45 – Studijní čtvrtky a služby Poradenského a kariérního centra
  • 17:15 – Wifi a IT hacky
  • 17:35 – Psychologické okénko
  • 18:05 – Specifické potřeby během studia
  • 18:25 – Sport na OU
  • 18:40 – Zázemí a spolky

Kdy? Ve středu 25. září od 15:30 hodin.
Kde? Na OUpeneru, konkrétně v Aule City Campusu (v budově sportu).
S kým se potkáte? Přednášky povedou zkušení odborníci z Ostravské univerzity a Poradenského a kariérního centra OU.

Po každém bloku bude prostor pro vaše dotazy a diskuzi, takže se nebojte ptát a zapojit. Tento kurz je vaše šance začít studium s náskokem – tak přijďte a nechte si poradit od těch nejpovolanějších.

Na bloky není potřeba se nijak předem registrovat, stačí si vybrat ty, které vás zajímají, dorazit v dané časy, poslechnout si nové informace a zeptat se na vše, co vás napadne.

Těšíme se na vás!

Pokud by vám některý z bloků utekl, anebo byste si třeba přáli témata probrat důkladněji, tak přímo pro vás si Poradenské a kariérní centrum připravilo takzvané Studijní čtvrtky – kurzy určené jak prvákům, tak i zkušeným studentům. Konat se budou od 3. října, přesné termíny a rozpis témat se dozvíte už brzy, stačí sledovat sociální sítě nebo aktuality v mobilní aplikaci Moje Ostravská.