Dne 11. 2. 2017 se u příležitosti Mezinárodního dne žen a dívek ve vědě uskuteční ve Velkém světě techniky setkání desítky ostravských žen, které svůj život momentálně věnují vědě. V rámci doprovodného programu v Divadle vědy a v učebnách Světa techniky budou mít návštěvníci možnost vyslechnout příběhy vybraných ostravských žen a dozvědět se něco více nejen o tom, co je k výběru vědecké profese motivovalo, ale také o tom, na čem v současné době pracují a jaký je či bude přínos jejich výzkumné činnosti pro společnost.
Na tomto setkání vystoupí se svým příspěvkem i Mgr. Lucie Schaynová, naše studentka doktorského studia katedry matematiky Přírodovědecké fakulty OU. Její příspěvek s názvem “Nutriční poradenství a matematika” spojuje Lucčinu vášeň pro matematiku a zdravou výživu.
Lucka je akční v rozličných oblastech života, v posledních dvou letech například organizovala sérii workshopů s názvem “Holky do IT!“, angažuje se v propagaci studia matematiky u nás na PřF OU či v propagaci matematiky v praxi na příkladu doc. Jakuba Fischera, který je předsedou Rady vysokých škol, působí na Vysoké škole ekonomické v Praze a je pravý matematický profesionál (jak říká Lucka: Superstar statistického nebe), se kterým Lucka udělala velmi zajímavý rozhovor, když zorganizovala jeho přednášku u nás na Přírodovědecké fakultě. A před rokem a něco Lucka reprezentovala spolu se dvěma kolegy studenty katedry matematiky Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity na ESI 2015.
Na co více se mohou návštěvníci této akce například těšit:
– příběh z kybernetiky a medicíny o monitorování plodu před a během porodu,
– výzkum léčby rakoviny prostaty ve švýcarském Cernu s českou účastí,
– více o algoritmech superpočítače Anselm,
– zajímavosti o nanomateriálech,
– podrobnosti o ochraně staveb v našem místy poddolovaném regionu,
– to nejlepší z Science Show a mnoho dalšího.
Vstupné na akci je zahrnuto ve vstupném do expozic Velkého světa techniky.
Program akce:

Stáhnout (PDF, 357KB)