Z prvotních obav, které se týkaly zejména stoupající hladiny Ostravice v blízkosti City Campusu OU na Černé louce, se vzápětí stala starost o zaplavené oblasti. V pondělí dopoledne se protrhla část hráze v úseku soutoku Opavy a Odry, obyvatelé v městské části Přívoz byli proto vyzváni k evakuaci.

Dočasné evakuační centrum v City Campusu se stará o lidi ze zaplavené oblasti. Pomáhají dobrovolníci z řad Ostravské univerzity

„Vedení města Ostrava se na nás obrátilo se žádostí o pomoc s případným ubytováním a poskytnutím sociálního zázemí lidem, které povodně postihly. Reagovali jsme takřka okamžitě a nabídli k dispozici prostory uvnitř budovy sportu Pedagogické fakulty, která je prakticky přes cestu od Výstaviště Černá louka,“ uvedl děkan Pedagogické fakulty Daniel Jandačka.

Ostravská univerzita zareagovala zřízením dočasného evakuačního centra, které se stalo na dva dny domovem zhruba stovce lidí. Při návštěvě povodněmi postiženého Moravskoslezského kraje do něj zavítal také vicepremiér Ivan Bartoš.

Ostravská univerzita ve spolupráci se Slezskou diakonií spouští materiální sbírku pro Krnovsko

Sbírka ve spolupráci se Slezskou diakonií

V průběhu fungování dočasného evakuačního centra se v něm protočilo množství dobrovolníků z řad studujících i zaměstnanců Ostravské univerzity. Další pomoc spustila univerzita ve spolupráci se Slezskou diakonií v pátek, a to v podobě materiální sbírky pro povodní poničené Krnovsko.

Aktuální seznam potřeb naleznete na této webové stránce. Materiální pomoc můžete nosit na všechna sběrná místa Slezské diakonie nebo do budovy sportu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Všem děkujeme za pomoc! Spolu to zvládneme.